Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Espace First Generation 1984-1991 Phase1,
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
dantu
Pe strazi vad f rar...pe net la vanzari am gasit numai cateva, dar si alea sunt cam vai de mama lor (in special cele cu acte)...ajungem la concluzia ca espace 1 e pe cale de disparitie smile.gif)

Cine mai are Espace 1 generatia 1 sau 2 il rog sa isi puna 2-3 poze cu masina si o scurta prezentare sa ne cunoastem si sa vedem cati suntem. Personal am un Espace 1 faza1 din '86 a carui prezentare o gasiti aici: http://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=66&t...30#entry2211598 .

Motorul diesel de pe espace-ul meu este acelasi ca si cel de pe R21, 25, etc....mai exact J8S-ul de 2068 cmc, turbo diesel cu intercooler (Turbo-DX). Mai am unul acasa fara acte si fara o multime de piese pe care l-am primit bonus la achizitionarea celui pe care il folosesc zi de zi si de pe care sunt dispus sa ajut cu piese (in special elemente de int daca are cineva nevoie)...masina a avut candva un interior f. frumos cu tapiteria din piele, bej...

Sa nu mai lungim vorba...astept posesorii sa dea un semn de viata si daca ne strangem destui poate facem un fel de club, ne intalnim la o bere, poate facem o mica plimbare prin tara la vara...cine stie?! biggrin.gif [attachmentid=1627581727] [attachmentid=1627581728]
adrianrizescu
Salut Eu am un espace 2 din 93 Daca nu ai gasit electromotor te ajut eu Al tau (cel dezmembrat are aer cond .)
dantu
nu..sorry, nu are asa ceva. Nici cel functional si nici cel dezmembrat nu au avut aer cond. Mie alternator imi trebuia, dar nu ma grabesc ca momentan am tras-o pe dreapta din lipsa de timp si bani si ma deplasez cu altceva:)
adrianrizescu
Daca Ai drum prin Buc Iti fac un alternator cadou.,,, cauta ma
dantu
ms mult de oferta smile.gif prin Buc nu stiu daca ajung curand ca nu prea am trb pe acolo, insa daca ai unul de minim 90 amperi si esti dispus sa il vinzi la un pret rezonabil tinem legatura si in viitorul f apropiat sper sa ti-l pot cumpara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.