Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aripa lovita
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
bilstan
In ajunul Craciunului am avut neplacuta surpriza sa gasesc masina lovita in parcare...nu e lovita rau dar aripa stinga fata e crapata deci trebuie inlocuita.Locuiesc in Bucuresti si am casco la bcr asigurari.Daca cineva a mai patit vreo dauna si a avut casco tot la bcr sfaturi ,tips sunt binevenite....
multumesc anticipat
UXE
pai ce tips vrei? te duci la asigurari, declari incidentul apoi dupa sarbatori o bagi in service

Craciun Fericit smile.gif

PS: vezi ca exista sectiunea de Asigurari si Daune pe forum..cauta pe acolo poate gasesti ceva
Sugestie: foloseste functia search
BioHazarD
Eu am rezolvat cate ceva cu BCR-ul. Dupa cum spunea si UXE...te duci direct la ei, dar intai faci programare, deschizi dosaru de dauna, bagi masina in service si astepti. La mine a durat cam 2-3 sapt.
C@talin
idea e ca azi nu lucreaza nimeni si vine wekkendu ,dca declara luni ca azi a fost incidentu poate sa aiba probleme ? Ca parca trrebuia declarat in 24 de ore
CRY 79
In 24 de ore lucratoare...
C@talin
ok deci poate linitit sa zica ca a fost vineri incidentu smile.gif
BioHazarD
Poate sa declare cand vrea el incidentul. Locatia si ora nu sunt importante cand o gasesti lovita in parcare.

LE: oricand inseamna in max 24 de ore inainte de a se prezenta la asigurator evident.
bilstan
Nu stiu daca e sectiunea corecta dar totusi incerc..am gasit aripa sparta in parcare...deci fuga la casco ,am facut toate actele ...intrebarea este daca in service pot sa imi vopseasca separat aripa ca sa nu stau cu masina in service aiurea...stau in bucuresti...daca cineva stie un service bun care lucreaza cu bcr asigurari rog pm...
rtBK
ai zis ca e sparta, deci ce sa vopseasca? trebuie element nou
bilstan
QUOTE(BioHazarD @ 25 Dec 2009, 14:21)
Eu am rezolvat cate ceva cu BCR-ul. Dupa cum spunea si UXE...te duci direct la ei, dar intai faci programare, deschizi dosaru de dauna, bagi masina in service si astepti. La mine a durat cam 2-3 sapt.
*


2-3 sapt pt o aripa de schimbat?
mi se pare ireal...o sa vad ..
rtBK
sau poti sa faci pe banii tai si sa iei banii de la asigurari.
bilstan
pai nu trebuie vopsita aripa noua? sau au de diferite culori?
adi_ar
Nu este nevoie sa deschideti pentru fiecare intrebare la un subiect cate un topic!
Cele doua topice cu acelasi subiect au fost reunite.
rtBK
sincer nu stiu cum e la aripile din plastic, dar banuiesc ca ti-o vor vopsi cei din service dupa codul de culoare.

Operatiunea asta dureaza maxim 2 zile cu tot cu montat.
hellcat
Da bilstain, se poate, in cazul in care poti circula cu masina asa se face...vorbesti la service, ei vopsesc o aripa noua la culoarea masinii tale si apoi cand au timp si de montat pe masina te cheama si in 2-3 ore ai terminat.
bilstan
Multumesc foarte mult
Este greseala mea cu 2 topicuri..unul lam deschis mai demult si eram cam suparat pe o sticla de metaxa deci nu mai imi aminteam...imi cer scuze din nou
bilstan
revin cu amanunte...am facut constatarea la bcr asigurari am luat actele necesare si m-am dus la cobalcescu..acolo am depus toate actele si am fost sunat dupa cam o saptamina ca mi-au vopsit aripa si sa vin sa o monteze...intrebarea este o sa iasa la aceiasu culoare? masina are 18 luni vechime...daca nu iese ce e de facut?
kosfunny
Asta cred ca trebuia sa intrebi la service. Avand in vedere ca te-ai dus la reprezentanta nu cred ca ai ce sa faci. Ei vor spune ca ti-au vopsito dupa cod si are culoarea de noua.Nu e vina lor ca timp de 18 luni vopseaua de la masina ta s-a matuit sau siia pierdut luciul. Totusi nu cred sa iasa diferit, masina nu e veche.
BioHazarD
Sunt sanse mici ca dupa 18 luni sa nu mai aiba aceeasi nuanta.
Brainie
Mie mi-au vopsit local după 2,5 ani de la ieșirea din fabrică și nu se cunoaște. Tehnic se poate (să iasă identic), pricepere și voință mai trebuie.
bilstan
Gata...mai intii multumesc celor care mi-au raspuns...deci am fost azi dimineata la cobalcescu ghencea...in prealabil ma sunase baiatu de le receptie ca aripa e gata...in 2 ore au montat-o...parca e aceiasi culoare .O sa vad mai bine cind se mai lumineaza afara....pret pe factura 1120 ron.Eu am platit 28 ron cica e o diferenta de la casco+50 ron atentie pt meseriasi care au fost ok
gotty
cat?????o aripa +vopsit 11 milioane?????
Duyu
Pret de reprezentanta... tongue.gif
UXE
Eu am platit 280 ron cica e o diferenta de la casco

adika?
reintregirea politei?
bilstan
28 ron...da asa au zis oricum nu e mult ,de aceea nici nu am intrebat am fost multumit ca am stat relativ putin in service..deci 11.200.000+280.000=o aripa +vopsea +manopera
UXE
28 e altceva ..nu 280
gotty
da'1120 e acelasi lucru! wacko.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.