Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nokia 9300
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
argon
am un Nokia 9300 care nu recunoaste cardul de memorie(MMC), adica cu el sau fara el, tot aia, problema a aparut treptat pe cateva zile, ba-l vedea ba nu-l vedea, acum deloc, curiozitatea mea e daca problema e din soft, sa nu platesc degeaba resoftarea, care e oleaca mai complicata, nu se face acasa cu Nokia Software update.
Liviu
Cand am avut 9300 mi-a facut si mie figuri din astea si era de la MMC
se cam ducea cardul.

P.S.: Am o "fatza" (IRC intentionat) de 9300 nou nouta, originala nokia (pe care nu am apucat sa o mai instalez pe telefon ca l-am dat). Daca o vrei, e a ta, cadou. O tineam ca poate apare cineva cu o nevoie de genul asta smile.gif.
argon
adica cea de deasupra? a mea e stearsa pe la colturi, deci cadoul pica numa' bine rolleyes.gif din pacate nu stiu cand ajung pe la capitala..
Liviu
Da, cea de deasupra ... cea care de obicei se roade pe la colturi.
Daca ai tu drum, sau un prieten ceva, da-mi de stire si rezolvam.
Hack
Eu nu am patit chestia asta la 9300, pana acum unsure.gif , dar din cate stiu eu cardul nu il vede decat daca, capacul bateriei este la locul lui unsure.gif . Incearca sa pui pe altceva card-ul ala si vezi daca ti-l vede.

L.E: Sub capacul bateriei este un contact care este activat in momentul in care capacul este pe pozitie, daca acesta nu este pe pozitie atunci telefonul nu o sa vada cardul, deci daca verifici cardul si acesta este OK atunci problema poate fi undeva in aceasta zona.
[attachmentid=1627576691] [attachmentid=1627576692]

Bafta!
argon
tare asta cu contactul nu o stiam, din pacate nu cred ca-i de acolo. Cardul e vazut de PC cu un cititor de carduri, iar cu cardul in telefon(pe care nu-l vede) se misca uneori cu lag in meniuri, fara card merge perfect..oricum nu-l foloseam, ca era tot gol, ajung ce-i 80 de mega ai telefonului la nevoile mele, am vrut sa-i bag niste muzica si am vazut ca nu-l vede, oricum nu muzica e scopul acestui telefon.
mihai_dorin
Incearca cu un card de dimensiuni mai mici si iti va merge fara lag.
argon
stie cineva cum setez un alt ringtone decat cele implicite?
Hack
La fel ca atunci cand selectezi un sunet implicit, doar ca in dreapta ai butonul Browse cu care poti cauta directorul in care ai pus alte sunete.
$$ilvviu
Poate e un pin de la slotul de card deslipit.
megane1
@argon : uneori, daca un mp3 pe care doresti sa il setezi ca ton de apel nu iti apare in lista "de browsing" , e pet ca se afla pe card...copie-l in memoria telefonului si o sa il poti selecta ca ton..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.