Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Help accident laguna 2!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
AdrianoBoy
salutare am avut un accident stupid acum cateva zile l-am ferit pe un dobitoc am tras de volan stanga si am dat cu roata stanga in bordura soseaua fiind cu sens unic,am strambat janta,bascula inferioara,bieleta antiruliu si am cutat lonjeronul.Acum la primele 2 piese nu sunt probleme am gasit pe autokarma la 380Ron ambele dar problema mare este unde pot sa indrept si eu lonjeronul la ce service anume din Bucuresti...??stie cineva pls help!!! vine craciunul si trebuie sa plec cu masina la munte pls urgent help!!!
barbu_marius12
Pai eu cred ca ala de zici tu ca e lonjeron de fapt nu e.E un suport de radiatoare.Fa o poza ca am eu asa ceva si poate pot sa te ajut ca e prins pe capu lonjeronului cu 2 suruburi.
AdrianoBoy
nu este ceea ce zici tu,e lonjeron sigur,nu numai eu am spus si un mecanic,acum nu am poza dar o sa fac ,dar daca zici ca ai aveau tu piesa,fa o poza si iti spun daca este cea corecta.

12 Dec 2009, 16:22:
Nimeni nu stie..??fiti colegi buni si spuneti-mi si mie un service in bucuresti pt a-mi indrepta lonjeronul...??!!!
AdrianoBoy
chiar nimeni sa nu stie?????? huh.gif
AdrianoBoy
mda...am rezolvat problema se pare ca nu a fost nici vorba de lonjeron...cadrul motor a fost cel usor cutat....reparata la DAB Auto Serv.cred ca cel mai tare service hyundai-renault din Bucuresti...super profesionisti,piese de origine,scumpe dar de calitate.Sa auzim numai de bine...!!!
dacadrean
Piese de origine la DAB?
De cand asta?
Eu am avut experiente neplacute cu ei. Vopseaua era cu puncticele de praf pe ea.
Farul nu a fost de origine becul xenon lumina mov si la 2 zile dupa ce am luat masina de la ei palpaia. Mi-au dat bara jos si am vazut ca farul era alhz sau ceva de genul asta si fasungul era facut scrum.
La insistentele mele si dupa 12-15 vizite regulate la ei au binevoit sa-l schimbe.
Plasticul de dupa butonul oglinzii avea piciorusul de prindere rupt si lipit cu super glue. La reclamatia mea "sa va rezolvam repede" au luat de pe alta masina ce se afla in service si l-au inlocuit.

Scuze de offtopic dar nu m-am putut abtine.
AdrianoBoy
nu stiu ce sa-ti spun...dar mie mi-au us piese de origine...bara originala,proiector valeo,janta aliaj sylverstone,cadru motor,bascula,am prins cand le montau in service.oricum imi pare rau pentru experienta ta neplacuta,poate ai avut ghinion sa dai de un mecanic angajat recent care a fost mecanic la vreun service reno biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.