Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dezmembrez renault 11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
Pages: 1, 2
nice_zapy
dezmembrez renault 11 din 1985 gtl,cine este interesat de piese.................0763516296
nice_zapy
cutie cu seria JB3010
jagoman
Pune si ceva poze
nice_zapy
..................


14 Dec 2009, 20:47:
inca una.....

14 Dec 2009, 20:48:
si.....
nice_zapy
.....
nice_zapy
sa vandut capota,farurile,radiator si bara fata..........
silvers
ma intereseaza bara spate se poate o poza?
nice_zapy
............

28 Dec 2009, 20:51:
.........
molady11
Salut, eu sunt din Lupeni HD, ce marime au jantele de 13 ?? cat costa ??? ai bord Electronic ??
nice_zapy
cred ca sunt pe 13,habar nu am sad.gif si nici nu stiu cum sa vad pe cat sunt biggrin.gif
jul
blink.gif

29 Dec 2009, 21:16:
ce tie si cu tehnica asta biggrin.gif

29 Dec 2009, 21:17:
daca ai ochi de vultur,ai ochi de vultur...ochesti si .... 111.gif

29 Dec 2009, 21:19:
am inteles ca bogdan vrea pe ele doar 170 ron...mi se pare un pret rezonabil

29 Dec 2009, 21:21:
o janta are in medie cam 7 kg al,daca inmultim cred ca 3 ron e acum kg de al,rezulta 84 ron e doar materialul....mai bine de atat

29 Dec 2009, 21:22:
numa ca l as sfatui sa mute masina in locatia definitiva si sa o puna pe chituci ptr ce mai are de desfacut mai departe
relureno
sunt interesat de sonda litrometrica si de aeroterma
Drg.R11
sunt pe 13 gentile, si arata ft bine! merg vopsite fain cand le-am vazut am avut ceva idei'..dar eu am genti deja..smile.gif 150 ron sunt gratis:)
cocarel
vreau si io jantele
cum le trim la buc?
jul
sunt voluminoase,trebuie impachetate cu grija ptr transport,ramburs prin posta in 4 colete e cel mai ieftin
jul
asteptam niste poze....cam de dinainte de revelion,piese te ai facut down.gif
cocarel
vreau pompa de injectie roto si fulie ax came bunecine are sa lase pret si nr tel
AlexanderCarstoc
Vezi ca sunt doua tipuri de pinioane... tie de care iti trebuie? Trebuie sa le ai la fel pe toate 3 pe care circula cureaua de distributie.

Daca imi spui de care...s-ar putea sa te rezolv. Pompa nu am.
cocarel
nu stiu cum sa iti spun ce model de pinion
imi trebuie cel de sus care vine pe axa cu came este la fel ca cel de pompa dar nu este pe con cel de pompa are 2 semne B si R si ce de ax came nu scrie nimic .daca vrei ii fac poza
AlexanderCarstoc
Nu ma intelegi. Sunt doua tipuri de danturi ale pinioanelor. Daca nu ai cureaua si pinionul cu aceeasi dantura, o sa iti sara cureaua de pe pinion si bulesti motorul.

Pune poza cu cel de la pompa de injectie si cu cel de la arborele cotit. Vezi sa le ai identice...
RapidMafia
salut,am un renault 9 TD si bordul meu e praf,si as pune unul de 11 ca arata mai bine,ca idee la ce pret il dai pe al tau daca il mai ai?
nice_zapy
mai am bordul,dar nu arata prea bine
Drg.R11
man mai ai jantele?
nice_zapy
le mai am,dar sunt promise la cineva din craiova impreuna cu oglinda dreapta si km-jul.sa vad cat costa curierul.................
jul
nu te deranja,a trecut o luna,le am cumparat deja,ideea era ca m ai tinut in sah,nu se face asa ceva si mai ales nu raspunzi ,curierul sa astepte...nu dau bani cat pe piese,dragos a trimis lui alin 4 faruri si a costat 5 ron prin posta
nice_zapy
smile.gif pentru domnul de la Craiova

7 Feb 2010, 19:25:
[attachmentid=1627591213] [attachmentid=1627591213]

7 Feb 2010, 19:33:
......la oglinda sa rupt un colt din suport................
cocarel
ce bani vrei pe 4 bucati?
nice_zapy
sunt pt fratele de la craiova biggrin.gif

7 Feb 2010, 20:07:
mai am bordul.......... huh.gif
cocarel
vreau usita aia de deasupra scrumierii ce vrei pe ea?
nice_zapy
numa usita??????? sad.gif mai ia ceva..........
cocarel
SI BARA DE LA SCHIMBATORUL DE VITEZE AIA DE SUB MASINA

7 Feb 2010, 22:47:
ARE GEAMURI ELECTRICE?
Dan P
Poate facem o combinatie cu un singur colet, am un coleg care ajunge saptamanal la Valcea wink.gif
cocarel
facem daca ne intelegem cu omu
mie imi este indiferent .ok

8 Feb 2010, 10:24:
mai dan-p poti face niste poze la a ta la cutia de viteze sa ma lamuresc cu ceva
Dan P
Cutia e automata, in week-end pot sa fac poze daca vrei, nu-mi dau seama la ce ti-ar folosi, dar nu-i problema.
cocarel
ma intereseaza pt un prieten
RexA
nice....din întâmplare mai ai....una bucată parbriz față??????????...și un geam ușă față dreapta ???????????
nice_zapy
le mai am.............pe toate biggrin.gif
Drg.R11
ai plesticul ala ce tine guma aia de la schimbator?biggrin.gif....ca mie mi-e rupt si nu-mi sta guma la locu ei..tot iasa:D
nice_zapy
il mai am si pe ala biggrin.gif
RexA
smile.gif ...sti cât mă bucur că le ai, dar întrebare----dai la bucată sau angro----ca le ai pe toate
Drg.R11
si faci un pachet?:> o dai?biggrin.gif
nice_zapy
pentru REXA:dau si la buc si la angro,numa ca nu stiu cum va fi cu transportul wink.gif


17 Feb 2010, 20:43:
pt DRG.R11
NORMAL CA ITI DAU PLASTICUL


17 Feb 2010, 21:11:
jantele nu sau mai dat............... sad.gif
cocarel
eu te-am mai intrebat cati bani vrei pe ele?
si totusi astept un raspuns
Drg.R11
cu cat imi dai plesticul?:Dpui pachetu?..ca nu mai vin pentru atat iar:))

18 Feb 2010, 01:17:
hai sa-ti dau 1 mil pe jantele alea..fara cauciucuri, viu dupa ele:Pc tot atata cearta:D

18 Feb 2010, 01:18:
si asa..mai intra bani grei pentru reconditionarea lor, adik munca multa la pregatit:)
iulian_2233
niste poze si un pret la faruri plus grila si semnalizatoare?
se poate si un pret la cutia aia de viteze ?
ca pe pm nu miai dat nici un raspuns
RexA
nu-i cu suparare daca întreb de preț...să știu cum fac cu...bucata sau angroul...și cu transportul(poate mă mișc așa, fără lateral și parbriz găurit)...iar ca idee....al meu arată ca poza lui silver...și mi-ar mai surâde mie niște faruri dar...să vad biggrin.gif
graty 17
ma intereseaza capacu de la vasu de expansiune
nice_zapy
cutia 250lei,iar farurile si semnalizatoarele nu le mai am
preda_27
rezervor de motorina ai?
nice_zapy
masina este pe benzina,motor 1.4
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.