Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Difuzoare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
vladmihaibv
poate cineva sa-mi spuna daca se pot monta difuzoare in portierele din spate,ma refer la partea electrica, daca da cum?
comanr
de obicei in usile spate sant deja difuzoare .La mine erau date pe off dintr un meniu al casetofonului ,am apasat lung pe una din tastele de audio parca .
cele bune!
spacesky
eu am difuzoare si pe usile din spate deci normal ar fi sa existe loc pentru ele si la tine, la fel cred ca e si cu cablajul
vladmihaibv
loc pentru difuzoare exista din fabricatie,dar nu as fi vrut sa demontez portiera si sa am surpriza ca nu sunt trase fire.
rhadoo1989
am desfacut portiera si surpriza nu sunt nici boxe,nici fire.are idee cineva cum pot sa duc niste fire si in spate fara sa fac tiganie si sa fie trase aiurea?
kadtam
Eu zic ca trebuie sa ai pregatire difuzoare si in spate. Vezi daca nu cumva este vreo mufa libera in portiera spate, dupa ce desfaci grilajul boxei. Daca nu si nu, e destul de complicat sa tragi un fir prin tubul acela ce intra in usa. Ia in considerare eventual boxe in capacul portbagajului, in spate la tetiere.
Dar siggur trebuie sa ai pregatire boxe si in spate. Cauta bine in usa. Succes!
DeSeNe
Salutare! Vad ca nu s-a mai postat demult pe forum! A-ti rezolvat dilema cu monterea difuzoarelor pe spate la modus? Eu am avut surpriza mare de a nu gasi fire in portierele spate, nu stiu daca din aparat pleaca fire doar pt 2 sau 4 difuzoare si nu stiu cum sa desfac aparatul ca sa vad asta, dar am zarit jos intre portiere o mufa in prag, unde vine tubul de cauciuc cu fire in portiera ( nu stiu daca am fost destul de explicit, am sa revin cu o poza ca sa va dati seama mai exact ). Si daca s-a gandit cineva la crearea unei incinte pt difuzoare in portiera? Nu stiu la voi dar la mine cu difuzoarele pe fata se aud ca niste tigai zdranganind si m-am gandit sa le fac incinta, merita sau nu, sau daca aveti ale solutii?
DeSeNe
Asta e mufa la care ma refer, si nu stiu daca vin fire pana in ea. [attachmentid=1627971888] Daca nu vin am sa vad cum trag eu fire pana la mufa si din mufa prin tub pana in portiera. [attachmentid=1627971889]
DeSeNe
Astazi am facut incinte pentru difuzoarele fata din ceva plastic, silicon si chef de modelat. Iar diferenta se cunoaste, acum nu se imprastie sunetul prin portiera, este trimis direct in habitaclu, revin cu poze wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.