Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Filtre UNIFLUX
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
pipera
Stiti ceva despre calitatea filtrelor Uniflux (pentru Megane II au toata gama de filtre necesare)? Am vazut undeva ca intra la calitatea produselor "Aftermarket"; stiti de inseamna asta?

Va multumesc.
buzasparta
de uniflux nu stiu dar stiu ca la service pun purflux. eu am un filntu knecht-mahle.
burliu
sint aduse de de l'intesa timisoara sint asa si asa sint facute in turcia , stiu asta ca am lucrat la o firma care aducea clean filter italia si colegul meu a plecat la acesta firma , practic vorbind in europa sint doua - trei fabrici de hartie pentru filtrele auto , acestea distribuie la fabrici si fabricute , acum depinde foarte mult de asamblarea lor sa nu aiba "scurgeri" de "clei" pe margini sau la ambutisare , am vazut si la firme renumite greseli se ambutisare sau adeziv in exces , per total spun ca sint ok
sorindrache
raport calitate /pret uniflux e foarte ok. auzisem la un moment dat ca sunt din Italia. aducea si un prieten de-al meu de la Elite. Si subscriu la mesajul anterior: si la UFI, MANN sau MHALE te poti trezi cu surprize neplacute.
zizu
pentru motorina nu folositi filtru uniflux ptr ca este o porcarie la aer si polen mai merge dar la motorina folositi numai filtru original e mai scump dar te scuteste de multe probleme
hamzteru
QUOTE(zizu @ 17 Nov 2009, 07:16)
pentru motorina nu folositi filtru uniflux ptr ca este o porcarie la aer si polen mai merge dar la motorina folositi numai filtru original e mai scump dar te scuteste de multe probleme
*




Cine garanteaza ca filtrul original ma scuteste de probleme??? Am schimbat 2 injectoare la 75000 de km, folosind doar filtre delphi. Cat despre carburant, OVM, Petrom V statii cu trafic. Asa ca fiecare sa foloseasca ce vrea. Nimeni nu poate garanta pentru nimic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.