Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Filmare A2 distanta de 8 km
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
brandy_tdi
eduardsebe
si tu unde erai?
gruita2005
Cred ca in masina aia alba din stanga "autostrazii" biggrin.gif
b76bgaarh
sa inteleg ca "ameteala" era din cauza curentilor de aer ridicati de masini....
Squirrel
Eu cred că este mai comod să stai puțin în spatele „zburătorului”… Așa, de precauție … să îi poți asigura o pistă de aterizare provizorie în caz de urgență …

Cred că odată cu creșterea altitudinii se schimbă și direcția curenților de aer, în plus apărând posibilitatea de a întâni curenți ascendenți/descendenți.

În plus, camera video este fixă în general, așa că orice manevră se reflectă în schimbarea unghiului de filmare al acesteia.
brandy_tdi
QUOTE(eduardsebe @ 16 Nov 2009, 15:09)
si tu unde erai?
*



Eram cu masina la 10 - 30 metri in spatele lui rulam cu 50 km/h

QUOTE(b76bgaarh @ 16 Nov 2009, 15:51)
sa inteleg ca "ameteala" era din cauza curentilor de aer ridicati de masini....
*


l
Exact, era la altitudine mica, iar orice val de aer de la masini il afecta mult

QUOTE(Squirrel @ 16 Nov 2009, 15:52)
Eu cred că este mai comod să stai puțin în spatele „zburătorului”… Așa, de precauție … să îi poți asigura o pistă de aterizare provizorie în caz de urgență …

Cred că odată cu creșterea altitudinii se schimbă și direcția curenților de aer, în plus apărând posibilitatea de a întâni curenți ascendenți/descendenți.

În plus, camera video este fixă în general, așa că orice manevră se reflectă în schimbarea unghiului de filmare al acesteia.


*



Corect, daca il zburam mai sus era si mai lejer, dar...nu se vedeau prea multe detalii si am preferat sa fie mai de jos, dar...intra in socoteala si frica...dasta a fost cam ametit , ca e prima data , cand am incercat chestia asta, si m-a cam speriat faptu, ca nu stiam daca poate parcurge 8 km
RADU__
Bravo... frumoasa filmare. Ce ID ai pe rhc?
brandy_tdi
brandy_tdi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.