Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 2 butoane geam electric cu impuls pt. Logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mpretorian
Inlocuind butonul geamului electric vechi si montand butonul nou (dureaza 30 de secunde) aveti geam cu "impuls" la sofer si/sau pasager. Practic o apasare scurta ridica pana sus geamul sau il coboara pana jos. La o apasare prelunga functioneaza ca cel vechi fara impuls. Unele loganuri au impuls doar pentru sofer, altele nu au deloc. Este extrem de util cand parasesti masina sa nu trebuiasca sa stai cu miinile pe butoane pana se ridica geamurile. Parerea mea smile.gif

Contact mircea.auto@yahoo.com sau 0771599839. Intrucat sunt impecabile si originale (nu tiganiile cu releu pe fir inadit cu risc de incendiu) si ca sa nu mai zic ca sunt la 30% din pretul de magazin NU negociez pretul.

PS. Se ridica de la Mall Vitan si pot sa va ajut sa le montati (dureaza 30 de secunde smile.gif
Marco24
..si care este pretul???Ca mai sus scrie ca 300+ sunt in magazin..la tine cat sunt?Calculam 30% din 300? icon_mrgreen.gif
mpretorian
Ai dreptate si multumesc pentru atentionare. Pretul este de 100 roni bucata si nu trimit in provincie.
valiaviator
150 pe ambele?
mpretorian
Mai baieti pai eu le dau la 30% din pretul de magazin, originale si voi tot mai vreti sa negociati? Daca nu ma credeti va rog sa intrebati la Dacia cat sunt sa punem aici pe site.

Ca sa nu mai existe discutii:

SCHIMBURI: doar cu roni cash sau euro la cursul bnr
PROVINCIE: doar in Bucuresti
NEGOCIERI: doar daca imi oferiti mai mult

PS. Cred ca daca le donam vroiati sa ma deplasez eu la voi acasa si sa vi le montez smile.gif



9 Nov 2009, 13:19:
valabil
Steve From Oradea
Am inteles ca nu se mai fabrica, deci degeaba intrebam la service.
Totusi mi se pare un pret urias pentru niste butoane, parerea mea personala!!! Eu am cumparat 2 buc. unu cu 30 celalalt cu 50 RON la dezmembrari.Dar fiind o piesa care se gaseste foarte rar fiecare cere cat vrea. Spor la vanzare!
bubu782001
Vreau eu unul. Da-mi un telefon corect (o modalitate de contact) pe private.
valiaviator
Mai "baiatule", ce propui tu, nu e negociere! Ti-a fost facuta o oferta, puteai sa raspunzi simplu si mai civilizat: nu sunt de acord! O fi aici bursa, dar nu suntem in targ la Vitan!
mpretorian
O bucata a ajuns la bubu782001. A mai ramas o bucata.

PS.

Valiaviator, in paragraful in care imi dau datele de contact spune: "NU negociez pretul". Ce anume nu intelegi ca sa-ti explic? Cat despre "baiatule" nu sunt unul si stiu sa citesc si sa scriu. Ce raspuns civilizat vrei sa-ti dau la oferta ta daca tu nu ai decenta sa imi respecti o decizie personala si o ignori. Nu ti-am propus nimic, nici o negociere, nu ti-am cerut nici o oferta, si ultima oara cand am verificat nu e BVB aici.

Steve From Oradea - nu stiu de unde ai inteles ca nu se mai fabrica dar dezinformezi. Se numesc piese de schimb si un producator e oblicat sa produca piese de schimb n ani dupa productie. Cu alte cuvinte du-te sa intrebi in service si daca gasesti ca preturile sunt uriase cearta-te cu Renault ca pe mine nu ma intereseaza polemici. Extrem de putin ma intereseaza cu cat le-ai cumparat tu de la dezmembrari. Esti liber sa vanezi cele mai bune preturi la dezmembrari precum si eu sunt liber sa cer cat vreau pe ele. Multumesc

Pe viitor rog utilizatorii care nu stiu sa citeasca "NU negociez pretul" sa mearga pe alte threaduri. Acelasi lucru si pentru cei din categoria: "Cutia asta e la promotie? Am gasit-o mai ieftin in alta parte."


16 Nov 2009, 17:17:
A mai ramas doar un buton nou notz la pretul de 100 roni.

Pretul nu este negociabil intrucat este peste 300 roni in magazin si nu sunt interesat de intrebari/afirmatii gen "cutiile astea sunt la promotie? - am vazut mai ieftin in alta parte!"
tunderbird
Il vreau eu. Maine te contactez, am biroul chiar vis-a-vis de Mall Vitan.
mpretorian
Valabil

18 Nov 2009, 19:06:
valabil
valiaviator
La asta "NEGOCIERI: doar daca imi oferiti mai mult" m-am referit cand am spus ca ce propui tu nu e negociere! Sa fii sanatos si bafta la vanzare!

Marian66
zi-mi si mie te rog ce trebuie demontat exact sa sa il schimb, pt ca tocmai ce am cumparat un logan si sa nu pierd garantia (am luat van)
mpretorian
Marian - nu ai cum sa pierzi garantia caci nu se desface nimic, nu se taie fire. Cu o surubelnita lata se scoate butonul vechi, se scoate din mufa, se baga noul buton si se impinge cel nou inapoi in bord. Asta e tot.

PS. Sa te uiti pe poze si sa vezi daca arata ca cele din poza pusa de mine.
lucaeugen2005
Da merge butonul ala si pe phase 2? ca e altfel masca
tunderbird
Nu mai este valabil.
mpretorian
Are dreptate thunderbird smile.gif, caci ultima bucata a ajuns la el.

Se poate inchide.
lucaeugen2005
Da' un raspuns puteai sa dai...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.