Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vand renaut 25
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
narcisadrian
salutare la toti .
vind reno 25 an 88 2165cm ,stare generala buna .are gpl ,jenti magneziu, culoarea albastra, inchidere centralizata, alarma ,gemuri electrice,pret 850E discutabil. o vind pt ca imi iau ceva mai bun.tel 0726305566
adytym
mai buna ca asta nu stiu daca ai sa gasesti eventual mai noua, nu de alta dar si eu am avut una si cred ca nu o sa mai avem asa masini niciodata, dar asta-i viata mai trebuie schimbate .
bafta
turbodxman
@adytym: Intr-adevar! Renault 25 a fost, este si va fi cel mai confortabil si luxos model produs de Renault. wink.gif
cj98czh
Nici Velsatis-ul nu sta rau la confort.... nu stiu sa spun care este mai comod.... oricum as opta catre primul ... este mai nou cu tehnologie noua...
turbodxman
@cj98czh: Intr-adevar... depinde de gusturi. Nu consider modelele noi, pline de electronica foarte "fiabila si durabila" - in cazul francezilor - si nu numai, o solutie prea buna ... dar ... timpul va decide care model va fi invingator wink.gif

Designul celor recente lasa de dorit, de asemenea ... forme rotunjite, lipsite de personalitate, caracter, ele seamana cu niste mingii; inalte ...

25-ul si-a dovedit calitatile in timp! (ca orice are si defecte ... )

A fost masina Presedintelui Frantei la acea vreme, Francois Mitterand si a altor oficiali...

Modificata in anii 80-90 de firme de tuning prestigioase ca HAS ... din V6 Turbo de 205 CP (motorul de pe Renault Alpine) a ajuns la 240 CP ... Renault Velsatis nu va avea niciodata asemenea ocazie ...

Vremurile s-au schimbat la fel si masinile ... dar nu neaparat in bine, adica o calitate superioara, durabilitate, fiabilitate.


icon_mrgreen.gif

wink.gif
cj98czh
Este adevarat... dar oricum tehnologia evolueaza.... uita ca acuma scot 250 cai din motor 4 cilindrii in linie cu turbo.... sau chiar 275 din acelasi motor.... vezi Megane 3 RS...

si..... vezi numai ca modelul cu 205 cai era V6 biturbo...

R 25 a fost si va ramane masina mea preferata... am avut 2.. din care ultima m-a slujit cu credinta 200.000 km si continua sa mearga deocamdata impecabil chiar daca are acum vreo 550.000 km ... si amicul meu se foloseste de ea.... fara a avea nici un fel de probleme mecanice.... deci fiabilitatea la asta a fost extraordinara.... dar aia nu inseamna ca nu trebuie sa vedem si viitorul... si aici ma refer la partea de siguranta in caz de accident.... pt. mine este foarte importanta.... poate pt. altii nu...
bogdan razvan
deci masinile astea sint intradevaf foarte confortabile,frumoase si siau dovedit pe deplin fiabilitatea i unele cazuri pt ca aici intervne si cum intretii o astefel de masina,dar fara sa jignesc pe nimeni(pt ca si eu sint proprietar de r 25 si din pacate unul din clasa cea mai slab dotata)vine si o vreme a schimbarii,dar pina cand un roman o sa aiba posibilitatea sa isi cumpere o masina fara credite la banca sau mai stiu eu ce cred ca e mai bine sa ne pastram masinile pe care le avem,si eu cred ca r 25 va mai fii o perioada destul de buna pe piata dar sfirsitul e vizibil,mai ales in care un om nu isi va mai putea sa isi intretina masina sau problemele ar devenii prea costisitoare sau nu sar mai putea repara pt ca ,chiar si acel motor impecabil de 550000 de km intro zii o sa se opreasca sau o sa ceara o investitie care poate nu va mai fii tratata cu zimbet pe fata.nu putem decat sa le respectam atat cit se cuvine mai ales c statul sau guvernul nu ne avantajaza cu nimic pe cei care avem masini mai vechi de 20 de ani cu exceptia cazului remat care mai degraba te obliga sa cumperi alta masina noua,in rest ca taxe,impozite,asigurari,etc sintem pe aceeasi linie cu proprietarii de masini din 2009 cu toate ca eu pt 68 de cmc platesc cat nu face,dar pina la o alta masina continuii sa investesc in masina pe care o am pt simplul fapt ca manopera e gratis ca o repar eu si pt faptul ca daca se strica ceva o repar in garaj nu la reprezentanta unde e japca cu chitanta si factura.deci in privinta mea va spun ca n r 25 o sa mai vedeti pe strada dar stiu ca intro buna zii locul lui va fii luat de o alta masina nu neaparat la fel de confortabila sau de fiabila ,va salut,respect
nik01
te sun maine sa stabilim unde pot sa vad masina,tocmai ce am lovito pe a mea wub.gif si raman in continuare fan r25
nik01
din pacate pentru mine se pare ca nu mai este de actualitate ph34r.gif
wolf_ciprian
poze din interior ar fi minunat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.