Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apare Logan Bicorp!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri
nitz
Louis Schweitzer, inca presedinte Renault, a anuntat ca Logan se va produce in Brazilia la uzina din Curitiba in versiunea bicorp (5 usi, hatchback). Masina va avea un alt nume in Brazilia. Uzina va produce 30.000 de Logane bicorp pe an, care se adauga celor 20.000 de masini cu 4 usi asamblate in Columbia.

Masinile produse in Columbia se vor vinde si in Ecuador si Venezuela, in timp ce masinile braziliene se vor vinde in Argentina si eventual Mexic, posibil sub numele de Nissan.

Obiectivul de vanzari a fost revizuit la un total de 1.3 milioane de masini vandute pana in 2010.

In trei saptamani Logan va fi introdus in Rusia, iar in Iran va inlocui vechea masina Paykan ce iese din fabricatie in Aprilie (un fel de Dacia 1300 a lor, produs pe o platforma britanica din 1967!). Liniile de asamblare din Maroc sunt deja functionale.

Sursa - Le Figaro (pentru francofoni: Renault : une version de la Logan au Brésil )
roby
QUOTE(nitz @ 23 Mar 2005, 12:17)


Obiectivul de vanzari a fost revizuit la un total de 1.3 milioane de masini vandute pana in 2010.

*



Mai, astia de la Renault de fiecare data cind dau o declaratie maresc obiectivul de vinzari cu 300.000. blink.gif
Prima data a fost 700.000, dupa aia 1.000.000 ca acum hop cu 1.300.000.
Cred ca stiu sa numere doar din 3 in 3. wink.gif

S-auzim de bine!
roby


paulp
Da o poza, ceva, ...
mil
ce poza...e secret dom'le...ca in RO, ii atata ca e gata, o mascheaza si aia o sa plateasca avansul din curiozitate smile.gif

Apropo stiati ca acolo sau fabricat broscute pana acum 1-2 ani? Pai o sa fie feerie cu Logan...politie, salvare...he!

Iar in Iran...am pus poze cu Paykan odata, catati-le de nu ma credeti...dar nu am vazut o masina mai de epoca ca aia nici in Pacientul Englez!
paulp
QUOTE(mil @ 23 Mar 2005, 13:15)
Iar in Iran...am pus poze cu Paykan odata, catati-le de nu ma credeti...dar  nu am vazut o masina mai de epoca ca aia nici in Pacientul Englez!
*


Eu nu vreau poze cu dacii calcate de elefanti sa semene cu 206, vreua cu minunea asta de Logan bicorp wink.gif
naturall
http://www.ikco.com/products/paykan.asp

Renault Logan By Paykan smile.gif
paulp
Si aia ti se pare ca seamana cu Logan Bicorp? 182.gif:
litza
Paykan-ul ala cu putin efort poate fi adus la un look de Volvo de prin anii '80. smile.gif
ydaniel
sa apara si prin romania poate va fi mai "eftin"
RIon
e atat de secret, ca nici noi nu stim smile.gif
St
Mai, dar eu tot nu inteleg, cred ca is cam greu de cap. Adica la astia o sa fie Logan Bicorp si la noi NU?? Poze ceva...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.