Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Sandokan85
Incep prin a spune k renault m-a pierdut... Acum sa va spun problema..am una bucata megan 1.5 dci 85 cp din 2007... Am nevoie sa comand piese din cutie...stie cineva magazin care aduce piese din cutie...? Ps: va voi povesti ce am patit dar in momentu de fata imi vine sa iau un baros si sa ii fac cunostinta cu le car
Lucian BLK
Sorry, ma refeream la "le car" ... tongue.gif
Madriann
Mi se pare destul de romaneste, exceptand un mic "k", aruncat de nervi, probabil.
@Sandokan: incepe si colinda dezmembrarile. Ma indoiesc sincer ca vei gasi repere noi, pe comanda, din cutie. Apropo, care-i baiu? Ce s-a rupt?
Sandokan85
Ok mi-a mai trecut nebunia.

Masina in primul rand are 55000 de km reali, masina a facut revizi doar la service autorizat renault. Cutia este distrusa, pe langa pinioanele din care au sarit BUCATI , carcasa din antimoniu este mancata.

Din pacate sunt inginer si pot spune ca in calitate de inginer cutia facuta de renault si data spre utilizare este O MIZERIE.

Stilu meu de condus chiar daca nu conteaza ca la 55000 de km trb sa tina cutia chiar daca schimbam ca un adevarat maniac, este unul normal nu sunt nici un batran dar nici un handicapat stiu cum lucreaza o cutie si care sunt fortele la care este supusa o cutie.

Nu ma mandresc dar este prima mea masina la care "am reusit" sa distrug cutia de viteze.

Din "fericire" am gasit o cutie la 600 de euro second si m-am linistit in a mai comanda piese pentru ca raspunsul celor de la MACH 1 " Te duce cam la 90 de mil" , m-a dat pe spate.

Dragostea mea pentru renault a venit de la tata care e un fan. Dar dragostea mea s-a terminat.

Masina facuta la care nu pica ambreaju la 55000 si pica cutia mi se pare o aberatie nu o masina.

Nu pot decat sa va trasmit ca masina asta m-a usurat de 40 de mil si nu stiu daca e norocu meu sau chiar e O MIZERIE Renaultu.

Multumesc pentru ajutorul acordat.

PS Daca va intereseaza o sa va arat poze pentru ca din pacate pentru renault romania o sa imi rezerv dreptu de a consulta un avocat.
Lucian BLK
Eu cred ca te cam hazardezi in afirmatii.
Inteleg, poate ai avut un mare, mare ghinion da' pana a afirma ca "cutia facuta de renault si data spre utilizare este O MIZERIE" ..... Cred ca nu e corect. Sunt mii de utilizatori care au cu mult mai multi kilomerii si nu au astfel de probleme!
Nu stiu ce sa zic .... am auzit ca mai sunt unii ... denigratori de profesie ... sper sa nu faci parte dintre ei! Oricum, personal astept acele poze promise!

Numa' bine,
Lucian
reno_meg
Acum spus pe bune la modelul Reno megane (cel putin facut in turcia) cutia e chiar slabuta.
Lucian BLK
Slabuta, slabuta da' pana la a se dezintegra e cale lunga!
Personal nu mi se pare asa slabuta, poate detaliezi putin.
solidconvert
Bah inainte sa afirmati ceva ganditiva daca puteti sa argumentati... si nu din auzite, ci pe vazute concret...
Astept si eu argumentele si dupa mai discutam. Personal n-am ''auzit'' pana acum mai mult de 2-3 persoane care sa spuna ca au avut probleme cu cutia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.