Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Donatii piese
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
Pages: 1, 2
tilicaru
deschid aici un topic pt a face niste acte de caritate. nu ca mam gasit eu dar mai e si lume care vrea sa ajute sau este lume care are poate ceva piese si le tine acoloo si poate nu mai are ce face cu ele si decat sa le arunce mai bine poate ajuta un om care poate are situatia mai precara sau care chiar la afectat criza cum nea afectat si pe noi toti si poate iar prinde bine ceva .


incep prin a a dona si eu o consola centrala ( cea de casetofon ) si o bieleta de directie buna .

cui ai tre sau cine mai are ceva de donat ar p[utea ajuta poate niste oameni care chiar ar avea nevoie . in functie de ce mai gasesc am sa pun aici .
cataRNO
Am si eu nevoie de cesul de ulei pt ren9

26 Sep 2009, 11:21:
Si MOTORASUL pt rezervorul de spalat parbrizul
silvers
as avea nevoie de un capac de carburator solex z10 si de o sonda de benzina cu 4 contacte Nu neaparat donatie. wink.gif
cataRNO
Pai nici eu nu vreau donatie.PLATESC
iulian_2233
salut mar interesa si pe mine lampile alea plafonierele cum sar spune daca aveti imi mai trebe 2 buc si daca are cineva un rand de ceasuri bord cu turometru
tilicaru
se pune la donat un carburator solex cu soc automat pe apa. cine al vrea sami lase un pm . sau care are un carb solex si vrea sal faca pe soc automat . la solex ai lipseste garnitura dintre corpuri . si tre spalat .

eu caut o clapeta de la un carburator weber dublu corp cea de la a doua camera . cine ma poate ajuta sa lase aici sau care are un carb stricat pt a mil da sami iau clapeta .
cataRNO
TILICARU daca te rog pune o poza cu carburatorul solex daca poti.Este simplu dau dublu?


Mersii
tilicaru
este simplu corp . daca al vrei si e al tau simplu corp spunemi si o sai fac o poza . ori cum eu ai fac in seara asta si o atasez. carb e bun doar cai lipseste garnitura dintre corpuri.


am revenit si cu pozele


cine are sami dea o carcasa de filtru de aer pt un carburator weber dublu corp . este urgent .imi tre carcasaaaa.
VS.03.WCT
Salutare tuturor....am mai intrebat dar nu am primit raspunsuri...... daka nu aveti un far de stanga model dintr-o singura bucata si 2 semnalizari.......am sa pun o poza mai veche cu masina ka sa vedeti cum arata farurile...
axicrisan
am eu 3 faruri si 3 semnalizari
tilicaru
o carcasa de filtru de aer cea de deasupra carburatorului nai cunva pt carburator dublu corp?


sau cine are imi tre urgent.
VS.03.WCT
da dar daka sunt ka ale tale nu is bune k ale tale sunt drepte....uite cum am eu in poza....si pe semnalizari cat vrei? smile.gif biggrin.gif
axicrisan
nu te supare dar le dau complect cu far
ratzaalexandra
aici ce este pana la urma donati sau bazar ?
axicrisan
radmasa.gif
ce vrei u 168.gif
tilicaru
aici am inceput fara suparare donatii cine vrea bazar sa deschida alt post in care sal faca ``piese diverse de vanzare `` sau ori cei pica lui bine

pacat ca de la o chestie faina de donari sa ajungm la bazar . pacat asta e romania si astea sunt oameni.
axicrisan
sti care e faza ideea e super faina dar daca te intreaba omudaca ai si cu cat sa nu ii raspund oricum stiam ca nu e topicul potrivit si am ras pt felul in care te-ai exprimat
din partea mea scuze
tilicaru
o donare e o donare . adica omu zice cu cat iar tu spui ca al costa doar transportul plus o lada de bere . smile.gif. sau daca vrei ceva pe ele sa fie modic .
alin007
da de asta l am si facut acest topic smile.gif pt piese care stau degeaba aruncate prin garaje , care uni oamnei au mare nevoie de ele excl.gif
tilicaru
hai ma cu o carcasa de filtu pt un carb sa se potriveasca la asta .
ratzaalexandra
Pai Donez servo si pompa de frana de renault 11 .. Tipla
alin007
aaaaaaaaaaaaa scz aku am vazut ca asta e alt topic nu cel facut de mn radmasa.gif
tilicaru
caut o carcasa pt filtru la carburatorul asta . se prinde in 3 suruburi pe carb si apoi pleaca in filtru din cate am inteles.

ceva ca in poza a doua
florinmm
Eu doresc servo de 11, eventual cu pompa de frana.
iulian_2233
o emblema de genul asta poza 1 si un bord de genul pozei 2 sau macar acele de la rurometru si kilometraj?


am de donat si eu unuia care are r9 geamuri laterale spate si unu de dreapta fata
si o pereche de triple spate model clasic nu au placutele alea pe care stau becurile bune dar geamurile sunt aproape perfecte
cataRNO
TILICARU am si eu un carbutrator din ala diferenta e ca al tau arata ca NOU eu am dublu corp MERSII oricum

30 Sep 2009, 17:57:
este aproape la fel ca cel care ii cauti un capac de filtru

30 Sep 2009, 17:58:
iulian_2233 mai ai emblema si bordul?
iulian_2233
nu le am am nevoie:D

un bord dela am dar fara ace la kilometrj si la turometru
cataRNO
Scuze.Daca aude de ele te anunt.
tilicaru
un gat de lebada pt carburator dublu corp nare nimeni si sa se si prinda in 3 suruburi pe carb.sad.gif


URGENT AM NEVOIE DE un carb simplu corp cu inprumutu pe 3 beri pana fac rost de galerie de dublu corp si de filtru de aer di carcasa de aer . cine ma poate ajuta cu un carb 1 luna are de la mine carburatorul inapoi plus un carb cu soc automat la care ai tre doar garnitura dintre corpuri .

mentionez ca e bun si de dacie dar sa mearga sa tina vreo 1 luna .
jagoman
Am eu carb. De unde esti? detalii pe PM te rog, sa nu umplem aici.
iulian_2233
un radiator ? are cineva?
grd80radu
am nevoie si eu de o bobina de electromotor valeo modelul acela mic am sa pun eventual dupa ce o dau jos si o poza smile.gif
tilicaru
pune o poza sa stim care e , poate te pot ajuta eu .
sly_shagman
bobina am luat eu de la baietii de la axa auto ceva de genu 50 ron

8 Nov 2009, 21:28:
se vinde una bc r 11 cu poze si nr tel 0743670580 pt cine vrea mot 1397 benzina geamuri el fata inchidere central jante originale +2 cauciucuri de iarna astept oferte de pret
Minel
Sincer sa fiu , am ramas fara idei si sper ca ma veti putea ajuta si pe mine ... blush.gif

Am nevoie de capsula vaccumatica care actioneaza socul de la carburatorul Weber 32 DRT o poza aferenta cu "nevoia" mea ....[attachmentid=1627566622]
sly_shagman
nu vrea nimeni bunicutza mea plange.gif

10 Nov 2009, 21:12:
pret de criza si negociabil rel la mes sly_shagman@yahoo.com sau 0743670580
molady11
interesant cu ai pus cotiera, nu deranjeaza sa tragi frana de mana ?? frumoasa masina smile.gif
tilicaru
aici era topic de donatii nu de vanzari fara suparare . sincer exista bursa sau fceti al topic
aici doar donatii.
Adi R5
QUOTE(Minel @ 10 Nov 2009, 13:06)
Sincer sa fiu , am ramas fara idei si sper ca ma veti putea ajuta si pe mine ... blush.gif

Am nevoie de capsula vaccumatica care actioneaza socul de la carburatorul Weber 32 DRT o poza aferenta cu "nevoia"  mea ....[attachmentid=1627566622]
*




una de oltcit nu ai incercat/comparat?
sly_shagman
stiu! dar din cauza ca nu gasesc un amarat de carburator sa-i pun nu imi dau astia itp-ul si atunci ce sa fac?crezi ca mie imi convine sa o dau?ajutatzima fratilor cu un carburator dublu pt mot de 1,4 c1j-
molady11
0742933561 Suna la Nr asta ca au 2 r11 de dezmembrat 1.4 B cu 2 si 4 usi . is din tg dar trimit prin curier si au preturi mici.
sly_shagman
am sunat nu au nu vrea nimeni sa ajute un amarat cu un renault 11? sad.gif am nevoie doar imprumut promit ca nu il dereglez doar sa merg pana la statia itp 1km si sa-i faca poza! dau 2 cauciucuri de iarna cu janta de genu(vezi foto) platesc transportul

11 Nov 2009, 16:52:
175/70/r13
jul
au mai ramas prin boxa niste piese, din ce tin minte ...vreo 8 bucati far (unele mai bune, altele mai slabute), un radiator de 1,4 complet, si inca multe care nu imi vin in minte, ma pun pe picioare si mai enumar
r11guiutz
ma abonez eu la chedere daca ai si asteptam lista cu bunatati de la mos craciun biggrin.gif
jul
chedere nu are tata sad.gif
cu mare placere altceva ce am biggrin.gif
krysty04
as dori eu carburatorul dak mai este disponibil sad.gif

4 Dec 2010, 11:23:
as dori eu carburatorul dak mai este sad.gif
un raspuns la tel 0766678055 dak mai este

4 Dec 2010, 11:34:
am si filtru pt carburator cu dublu corp si un carburator de dacie trebuie doar putin spalat si e ca nou
mariuswk
Are cineva nevoie de o capota si un haion de r 11?Si un carburator?
mariusgin
As dori eu haionul daca il mai ai... rugaciune.gif tel.0742969825.Marius....Mersi!
BH 59 FIF
Bandouri usi Renault 11 Turbo 2 usi? Praguri Renault 11 Turbo 2 usi?
better
Salutare posesorilor de renault !
Am piese de renault 11gtx ,motor de 1.7 benzina (proaspat segmetat )merge super bine ,carburator dublu corp , bord, orice piesa de la motor daca sunteti interesati astept ofertele voastre .relati la tel 0744435107
Masina e in RESITA


15 Jan 2011, 20:09:
caroseria este avariata!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.