Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alarma
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
Tyby13
Scuzati deschiderea topicului,dar n-am gasit pe forum exact ce ma intereseaza pe mine...pe langa eterna dacia mai am si un r21 si am "primit" o oferta la o alrma pilot...vad ca voi le aveti cu montarea...functioneaza alrama ..piuie cand trebe numa inchiderea nu merge imi da minus pe firele alea doua si la inchiderea masinii ii trebe plus pt a inchide si deschide...am tot mesterito de nu mai da nici minus acuma...asta poate cand am legat-o acum am uitat ceva,,prob mea e cum sa o leg la centralizata masinii daca da pe minus alarma...sau se poate mesterii ceva prin alarma sa dea +?sper ca imi baga cineva prob in seama:D
liviu2004
O metoda de schimbare a polaritatii este folosirea unui releu intermediar, bobina alimentata de la + permanent, - de la alarma, iar pe contacte luat un + permanent si de la iesirea contactului trimis la inchidere.
tester
ai incurcat un pic legaturile de la alarma catre inchidere centralizata. uita-te in manual sau cauta un pic in urma in alte topicuri ca o sa gasesi exact imaginile in care poti vedea exact cum se da comanda pe minus si cum pe plus ca difera un pic ce fire folosesti din cele 6 parca dedicate inchiderii centralizate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.