Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsitorie Auto
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Auto Bayern
[attachmentid=1627545976] Auto Bayern-Vopsitorie auto profesionala

--------------------------------------------------------------------------------

Vopsitorie auto, utilaje noi de ultima generatie(Spanesi, Sata, Hazet, Festool, Car System, 3M,etc.),fara "chinezarii", vopseluri Spies Hecker( cea mai mare cota de piata in Germania), personal calificat si supraveghe[COLOR=orange]at de tehnicienii Spies Hecker.Oferim si garantam calitatea.

Contact: Sos. Stefanesti, nr.2-4( Colentina-Andronache) in incinta SUT Carpati, tel. 0728.326.148
Mess: autobayern@yahoo.com
Mail: autobayern@aol.de
...in curand si site-ul.

Pentru orice informatie va stam cu placere la dispozitie.
Multumim.

Echipa Auto Bayern.
Gott Mit Uns !
rtBK
preturi informative?
Auto Bayern
in general preturile se calculeaza functie de tipul reparatiei ce trebuie efectuata.Strict informativ pot spune un pret pe element vopsit intre 250 si 400 Ron.
Repet : sunt multe variabile ce pot interveni in calcularea pretului.

Multumesc.
IRONICK
OK, cat costa spoilerul spate de vopsit la un Logan (vopsea nemetalizata)? Sa zicem ca trebuie vopsita doar partea aia neagra de la faza1.
Auto Bayern
Este vorba de partea superioara a spoilerului unde e negru mat texturat?Daca da, necesita si reparatii sau doar vopsire?
IRONICK
Doar vopsire, nu este nimic de reparat la el. Ma rog, pregatire de vopsire, etc ...
Auto Bayern
Daca nu necesita reparatii, doar demontare,pregatire, remontare,vopsire pretul este 90 Lei( 900.000 Lei vechi).
shoTgunu
Pentru o portiera, indreptare+vopsire si un prag la fel, indreptare + vopsire cam ce pret.
Pragul vreo 20 cm de vopsit.
Multumesc
Auto Bayern
E greu de facut o estimare de pret la o astfel de lucrare daca nu se vizualizeaza masina.O vizita la noi in service ar fi ideal pentru o constatare.Daca stati prost cu timpul, putem veni noi la Dumneavoastra.Nu implica costuri sau alte obligatii.
shoTgunu
Ok.Ar fi super.O sa va contactez la urmatorul salariu sa vedem la ce pret ies.
Multumesc
Auto Bayern
Va stam oricand la dispozitie.

Multumim.
IRONICK
QUOTE(Auto Bayern @ 17 Aug 2009, 15:38)
Daca nu necesita reparatii, doar demontare,pregatire, remontare,vopsire pretul este 90 Lei( 900.000 Lei vechi)
Suna interesant. Cand ma elibereze cu timpul, o sa dau un telefon inainte pentru programare si aduc masina.
Auto Bayern
Va asteptam !
aTenTie
Ma intereseaza si pe mine de vopsit bara pe spate la o laguna 2.

Masca este de plastic nu cere reparatii, doar vopsit gri argintiu metalizat (gri argintiu cel stas de laguna 2).

Ce pret si cat timp dureaza ?
Auto Bayern
Bara spate complet, metalizat, 250 lei si dureaza 4 ore( demontat, vopsit remontat).

QUOTE NU SE FOLOSESTE PENTRU MESAJE IMEDIAT ANTERIOARE CELUI POSTAT
ionut81
cat costa doua oglinzi de logan (vopsire)
Auto Bayern
QUOTE NU SE FOLOSESTE PENTRU MESAJE IMEDIAT ANTERIOARE CELUI POSTAT

Sunt zgariate?Ce culoare?
ionut81
daca raspunde cineva la tel. acela ar fi perfect.
Auto Bayern
QUOTE NU SE FOLOSESTE PENTRU MESAJE IMEDIAT ANTERIOARE CELUI POSTAT

0728326148, daca nu raspunde va va suna inapoi, probabil e in alta discutie telefonica.Scuze.

<span class='edit'>19 Aug 2009, 16:10:</span>
Astazi am rezolvat problema cablului de date la aparatul foto si m-am apucat de treaba... biggrin.gif

19 Aug 2009, 17:44:
"QUOTE NU SE FOLOSESTE PENTRU MESAJE IMEDIAT ANTERIOARE CELUI POSTAT", scuzati stangaciile!
aTenTie
Ok, merci.

O sa te caut dupa 15 septembrie pentru bara de laguna 2.
(salariul de luna asta a ajuns la 0 )

Auto Bayern
Oricand la dispozitia voastra!
Wolverine
Un Megane 2.2 culoare metalizata, de vopsit tot cat este?
Auto Bayern
3000 Lei daca nu necesita reparatii.
mister
Lucrati cu decontare directa la asiguratori? Daca DA, cu ce companii?
Auto Bayern
Da, lucram cu majoritatea companiilor de asigurari de pe piata.In relatia cu asiguratorii suntem reprezentati de un broker de asigurari si de un jurist.In multe cazuri relatiile dintre asigurat-asigurator-service au de suferit datorita necunoasterii legislatiei sau al dezinteresului manifestat de una dintre parti.Noi va putem ajuta in acest sens, de la deschiderea dosarului de dauna pana la repararea masinii cu eliminarea timpului pierdut prin hatisul birocratic.Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati.
Tel:0728326148 Vlad Colobanea
Auto Bayern
dragos c
Am si eu o intrebare,pentru loviturile din pozele urmatoare trebuie vopsit tot reperul sau merge retusat si cat costa?
Auto Bayern
Nu trebuie vopsite reperele in intregime.Se pot face reparatii partiale in asa fel incat sa nu se observe nimic.Cost: 500 Lei.
26-Kbe
Salut,
Pentru o supernova vopsit integral rosu toreador cat ma costa ? nu trebuie reparat nimic la ea doar vopsita.
Multumesc anticipat
Auto Bayern
Cost 2500 Lei daca nu necesita reparatii.
26-Kbe
In acest pret intra materialele folisite, vopseaua si manopera sa inteleg.....
Auto Bayern
Pretul este final si include tot.
26-Kbe
Va multumesc pt raspuns.
O zi buna
Gescu
Buna ziua! Pentru un Fiat Albea vopsit integral,vopsea: blue tesseo metalizat cat ajunge?
Auto Bayern
Pretul este 2800 Lei daca nu sunt necesare si alte reparatii.
Auto Bayern
Pt. MARSO,
momentan nu am voie sa utilizez PM-uri, asa ca iti raspund aici.

Prima intrebare, pret 250 Lei
A doua intrebare, pret 150 Lei(vopsea metalizata).

B-15-NIC
buna seara... eu am am mai multe intrebari... biggrin.gif

1.vreau sa stiu cam cat ar costa un megane sedan metalizat de vopsit integral?
2. ce vopsea folositi?
3. ce lac folositi
4 cam cat timp ar dura totul? ( dezechipat,pregatit,vopsit,echipat)
5. daca as vrea sa vopsesc integral 2 masini... un megane sedan si un megane hachback care ar fi pretul pt pachet? biggrin.gif
Auto Bayern
Folosim urmatoarele materiale:

Vopsea : SPIES HECKER
Lac : SPIES HECKER
Consumabile : 3M

Spies Hecker este vopseaua nr. 1 in Germania cu o cota de piata de 21%.

Pretul pentru vopsit o masina integral(metalizat) este 3000 Lei(totul inclus).In cazul Dvs., la un pachet de doua masini se face un discount de 10%.
Preturi sunt valabile in cazul in care nu sunt necesare alte reparatii.

Multumim.
aqua
buna ziua, doar pt vopsit bandouri in negru mat cat face?
este vb de toate bandourile de pe un megane, nu de barele de protectie (colturile fata, cele patru de pe usi, si cel de pe bara spate)
cat ar dura si care e garantia?
merci
Auto Bayern
Sa inteleg ca e vorba de negru mat texturat asa cum vin ele din fabrica.
Daca nu necesita alte reparatii pretul este de 400 Lei si se acorda o garantie de 12 luni.

4 Sep 2009, 16:30:
durata 4 ore.
fordpower
Cat costa vopsirea unui Berlingo din 1998 (modelul fara geamuri). Culoarea ei este bleu si vreau sa o vopsesc albastru inchis nemetalizat. Folositi numai vopseluri pe baza de apa ?
Astept raspuns cu pret+durata.
Auto Bayern
Pentru schimbarea culorii timpul de lucru e mai mare asadar si pretul.Vopsea nemetalizata 4500 Lei, timp max. 4 zile.
fordpower
Wow.... mersi frumos pt raspuns.
Bafta
Auto Bayern
Cu placere.
valyd11
vopsiti si dacii?? daca da cat ar costa un vopsit integral culoarea gri safir? Cum procedati? Matuiti vopseaua actuala si vopsiti peste? Aveti cuptor? E dacie 1310, an 1994, modificata zambetu lu iliescu. Sa zicem ca nu necesita reparatii de tinichigerie ca am tinichigiu in familie smile.gif Ast. raspuns, multumesc
Auto Bayern
Este dificil sa estimez un pret la o masina de 15 ani vechime fara a o vizualiza.Din acelasi motiv nu va pot spune daca peste vopseaua existenta se mai poate aplica o alta vopsea fara riscul exfolierii sau necesita alte proceduri.In orice caz, pretul unei revopsiri profesionale ale masinii Dumneavoastra, ma tem ca depaseste valoarea acesteia.

Avem cabina de vopsit SPANESI ( generatie 2009).

Cu stima.

lenafnafets
Buna ziua,

Pentru un vopsit integral exterior Logan culoare nemetaliyata (rosu passion) cat costa si cam cat dureaza?

Reparati si adancituri de la grindina?
Auto Bayern
Buna ziua,

in cazul Logan-ului rosu, daca nu sunt reparatii de facut pretul este 2500 Lei si dureaza 3 zile.
Reparam si defectele cauzate de grindina.Pentru un pret in acest caz trebuie vazuta masina.

Cu stima.
suzu
buna ziua; am un renault laguna din 2005 cu urmatoarele defecte:

1) spoiler fata zgariat/sters la colturi - stanga + dreapta (dreapta posibil sa necesite o mica reparatie);
2) spoiler spate zgariat/sters la coltul din stanga si usor lateral dreapta (stanga posibil sa necesite o mica reparatie);
3) pasaj aripa stanga spate infundat (reparatie + vopsit)

mentionez ca vopseaua este un gri inchis sidefat, in soare vopseaua este mov/violet...nu stiu exact cum o descriu mai exact; atasez si cateva poze cu defectele de mai sus; astept un pret informtiv/aproximativ pt toata lucrarea; cu respect, ciprian, bucuresti.

[attachmentid=1627552833] [attachmentid=1627552840]
[attachmentid=1627552841] [attachmentid=1627552842]
[attachmentid=1627552843] [attachmentid=1627552844]
Auto Bayern
Pentru reparatiile solicitate si dupa poze pretul este 1500 Lei.

Cu stima.
suzu
multumesc pt raspuns, pretul este corect, exact cat ma asteptam sa fie; momentan nu dispun de multi bani si as dori decat pasajul de la aripa sa il fac, merg cu masina zi de zi si o parchez in multe locuri diferite si exista posibiliatea sa apara noi stersaturi pe spoilare; deci, cat ma costa doar aripa sa o fac, reparat + vopsit? bugetul meu alocat este de max 450- ron; putem continua discutia mai departe?

[attachmentid=1627553360] [attachmentid=1627553361] [attachmentid=1627553362]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.