Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Butuc reno 20
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
mesteru surubel
am si eu un reno 20 an de fabricatie 1977 inmatriculat in 78 , este modelul cu 3 prezoane , problema mare care o am cu el este cu butucul de pe fata stanga , candva la viata lui s-a blocat rulmentul si s-a invartit pe butuc , de curand am incercat sa schimb rulmentii pentru ca se auzea un fluierat ciudat , am desfacut , am scos rulmentul si dorind sa il pun pe cel nou acesta pur si simplu a cazut inauntru , la o atenta examinare am observat urme de invartire si joc al acestuia.

acum vin cu marea rugaminte , m-ar putea ajuta cineva cu o fuzeta sau cu butuc sau cu o informatie unde as putea gasii de cumparat asa ceva ??
XtreZz
E un centru de dezmembrari Renault la Bodoc...din Sf Gheorghe spre baile Tusnad...e in drum..
Incearca acolo...am fost eu de curand si au o gramada de piese
mesteru surubel
am intrebat si nu au , au zis ca nu au mai avut demult piese pentru modelu acesta
elbengoso
QUOTE(mesteru surubel @ 13 Aug 2009, 21:50)
am si eu un reno 20 an de fabricatie 1977 inmatriculat in 78 , este modelul cu 3 prezoane , problema mare care o am cu el este cu butucul de pe fata stanga , candva la viata lui s-a blocat rulmentul si s-a invartit pe butuc , de curand am incercat sa schimb rulmentii pentru ca se auzea un fluierat ciudat , am desfacut , am scos rulmentul si dorind sa il pun pe cel nou acesta pur si simplu a cazut inauntru , la o atenta examinare am observat urme de invartire si joc al acestuia.

acum vin cu marea rugaminte , m-ar putea ajuta cineva cu o fuzeta sau cu butuc sau cu o informatie unde as putea gasii de cumparat asa ceva ??
*



daca vrei pot incerca sa te ajut. cunosc pe cineva care lucreaza la fabrica de subansambele auto din sf gheorghe sa vb cu el si sa-mi dea o solutie. imi trebuie dimesiunile rulmentului sau seria si sa intreb daca se poate face ceva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.