Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alegerea jentilor pentru megane sedan 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
ionutzxxx
ma gandesc sa schimb jantele Curacao pe 16 ale masinii cu unele OZ tot pe 16. ma gandeam la doua modele insa nu stiu daca are cineva montat pe masina. Oz superturismo GT si Oz superturismo WRC pe alb. care s-ar potrivi mai bine? unsure.gif daca are cineva asa ceva pe masina poate imi trimite pune niste poze cu ele pe masina. biggrin.gif precizez ca si culori cele GT sunt pe negru si gri iar WRC albe. astept pareri si opinii rolleyes.gif
SorinCT
Stai putin tu vrei sa pui jante WRC albe pe megane visiniu? Hai ma, ce naiba.
ionutzxxx
pai sunt deschis la pareri, opinii. tocmai de aia am deschis topicul asta. biggrin.gif in cazul asta care ar merge cele GT pe gri sau pe negru?
ionutzxxx
nimeni nici o parere nimik?
chieftec
si eu tot caut jenti pt un megane 2 cupe, si am ramas la ideea ca vreau ceva de la firma Wolfrace. Acestea sunt http://www.autoaccesorii.ro/wheels_details.php?id=558
ionutzxxx
sincer si eu tot la astea ma gandeam.sa preturile la unele pe 16 biggrin.gif
ionutzxxx
nu mai zice nimeni nimic???? nici o idee ceva???? 10561582.gif
Victor111
Jante WRC albe pe megane visiniu , nu prea merge... jante care arata bine poti gasi la preturi bune daca nu sunt firme gen OZ, si mai economisesti si niste bani, intereseaza-te , stii bine gusturile nu se discuta dar se educa !
j.d
Era un Megane visiniu cu niste OZ-uri albe pe 16 pe aici pe undeva...nu pot sa spun ca a fost tocmai o alegere foarte inspirata, insa nici rau nu aratau.
Cat despre jante, fii atent la greutatea lor...pentru ca daca ai motor mic, vei regreta alegerea facuta.
ionutzxxx
poate vine cineva cu un model niste dimensiuni biggrin.gif sunt deschis la noutati !
aleksanders
ai netul la capatul degetelor tale - cine te opreste sa cauti tipuri de jante pe net - blink.gif
ionutzxxx
no no no cineva care si-a luat eventual daca ar putea pune si niste poze ar fi nemaipomenit. wub.gif
aleksanders
daca chiar vrei un sfat, scrie bugetul care il ai dispus pentru jante si anvelope si o sa primesti o serie de raspunsuri - pana una alta uite un exemplu, sper sa nu se considere reclama - http://www.pro-line.ro/galerie.php?page=1&mid=1&tid=5
Solon
Fix de aia nu am dat ca sa nu se considere reclama!
Baietii de care zice aleksanders sunt foarte ok, prompti!
Acum se considera reclama,nu?
vladd1923
QUOTE(Solon @ 25 Sep 2009, 16:04)
Fix de aia nu am dat ca sa nu se considere reclama!
Baietii de care zice aleksanders sunt foarte ok, prompti!
Acum se considera reclama,nu?
*



si eu tot de la ei am cumparat si a fost ok
j.d
16" este o marime relativ mica pentur tipul de jante pe care-l urmaresti. Personal sunt de parere ca un model simplu, in 5 spite, ar arata extraordinar pe masina ta Ionut.
B.A.M
hai sa ma bag si eu.
cele in 5 spite nu pentru ca in patru prezoane nu dau bine pe masina
iar ca dimensiune cred ca 16 este mai mult decat bine pentru drumurile noastre.
eu am vrut sa le schimb pe ale mel cu unele pe 17 dar dupa ce am fost si am roluit doua jante pe 16 dupa 30 000 de km am zis ca nu merita investitia.
tuner
QUOTE(B.A.M @ 30 Sep 2009, 14:20)
hai sa ma bag si eu.
cele in 5 spite nu pentru ca in patru prezoane nu dau bine pe masina
iar ca dimensiune cred ca 16 este mai mult decat bine pentru drumurile noastre.
eu am vrut sa le schimb pe ale mel cu unele pe 17 dar dupa ce am fost si am roluit doua jante pe 16 dupa 30 000 de km am zis ca nu merita investitia.
*



o sa te contrazic un pic 5 spite cu 4 prezoane pot sa arate si bine

pt ca si eu eram de aceeasi parere cu tine
b76bgaarh
tot naspa sunt.... aratau mult mai bine cu 5 prezoane....
RENNO
Eu cred ca e chestie de perceptie.Odata puse pe masina, cred ca vei fi singurul care va observa acest lucru.
M i h a i
tuner>> jantele alea le-ai lovit tu in halul ala? sau au fost vopsite..si a sarit vopseaua...? arata destul de nasol.....bineee..avand in vedere ochiul meu carcostas pot sa remarc si pragul...si ca usa fata nu sta la linie cu usa spate...etc..capota...pasajul rotii.....cred ca ai nevoie de o mica cosmetizare... cred ca trebuie sa treaca Xzibit pe la tine tongue.gif
tuner
da deci jantele au fost vopsite frumos cand le am cumparat dar au venit pe curier in saci fara nici un fel de protectie apoi a inceput sa se exfolieze sad.gif

pragu e de la o soferita smile.gif usa asa a fost de cand masina capota e reparata tongue.gif

poate lateralu asta iti place mai mult
M i h a i
Asa da... tongue.gif (in afara de lumina albastra...dar fiecare cu gusturile lui)

(destul de interesant si campus rolleyes.gif ...)
j.d
Tuner, daca vinzi vreodata jantele alea in 5 spite, sa ma anunti te rog. smile.gif
B.A.M
salut
revin legat de 4 prezoane in 5 cinci spite
o noua achizitie pe 16
si cred ca este pentru toate buzunarele
pret 1050 ron toate 4
momentan fara probleme cu ele au deja in jur de 1000 km


apropo sunt made in china nu sunt cine stie ce firma
semit
misto dusteru tongue.gif ai vreo 2-3 palme intre aripa si roata sad.gif
Hack
Eu nu mai pun poze cu a mea ca s-a apucat semit de mishtouri laugh.gif .
B.A.M
pachetul de drumuri grele o face sa arate asa

23 Mar 2010, 18:37:
o sa pun doi saci de ciment in portgabaj sa se mai lase un pik
Adrian00
QUOTE(semit @ 23 Mar 2010, 17:16)
misto dusteru tongue.gif ai vreo 2-3 palme intre aripa si roata sad.gif
*



Intradevar arata mult mai bine fara PDG,dar la altii poate le este de folos.Daca "cobori"

masina un pic si de exemplu vrei sa mergi undeva 5 persoane+bagaje,ce faci?

semit
arcurile sport sunt mult mai tari.. si cu greutate mai mare masina nu prea se lasa wink.gif
mihai_dorin
In schimb o sa iti mananci rinichii pe un drum cariat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.