Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cine are un far spart/stricat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
alexjackal
mi s-a topit mufa de faza scurta (halogen H7) vreau sa o schimb dar bineinteles ca nu se poate(poate doar farul cu totul).
daca are cineva un far deterioarat spart...platesc .....
alexumf
Salut. Din pacate eu nu te pot ajuta decat indrumandu-te spre un centru de dezmembrari. Este vorba de cel din spatele Meridian Sud(Berceni- zona termocentralei). Aveau multe Megane-uri acolo... asta desigur daca esti din Bucuresti.
Succes!
mike12
Poti taia mufa si pune 2 papuci care sa intre pe pinii becului. Papuci gasesti la magazinele de electronice de pe Maica Domnului.
Hack
Vezi la bursa ca sunt faruri cu urechile de prindere rupte, de vanzare.
R19/16v
Oare de ce s-a topit?
alexjackal
va multumesc pentru raspunsuri....am sunat la cateva centre de dezmembrari si au zis ca sa incerc peste o sapt si imi pastreaza un far facut tandari, moementan nimeni nu tine decat farurui bune care sunt 3 mil chiar si cu urechile rupte sunt 2 mil si parca nu merita

ca sa raspund la intrebarea : Oare de ce s-au topit?

imi asum raspunderea....dupa vreo 3 operatiuni de schimbat bec....de la tot tras te bec de disperat probabil s-a slabit mufa destul cat sa poate face scantei in functionare.
chieftec
Am gasit eu in targ la Vitan far megane de stanga pt megane 2 facelift cel cu lupa, in stare perfecta urechi tot la faimosul pret de 120 lei cu putina tehnica de negociere il scoteai in 100 lejer. Io zic ca maine sa te duci in targ asta daca nu ai rezolvat deja.
catalin_jianu
alexjackal ti-am lasat PM poate esti interesat
laur2008
am si eu un far
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.