Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Functiile esentiale ale unei alarme
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
Mucifer
Salut!!

Intentionez sa achizitionez o alarma si as vrea sa stiu care sunt functiile cu adevart utile de care poti beneficia de pe urma ei, ca sa stiu ce sa ii zic la nenea ala de la magazin biggrin.gif

Multumesc mult!

13 Jul 2009, 22:37:
UP!

Nimeni? Maine vreau sa o si montez si nu stiu ce sa-i zic lui ala sa-mi regleze. Ca daca ma duc ulterior sunt convins ca imi ia banu' biggrin.gif
$$ilvviu
Sa incuie si sa descuie masina si sa sune la soc si deschiderea usilor.
Eventual sa descuie portbagajul.

La logan se poate activa si alarma interna, o sa functioneze ca o alarma normala, comandata insa de cheia cu radiofrecventa a masinii.
Mucifer
Multumesc de raspuns.

Ce ziceti de senzorul de volum? E necesar sau nu? daca cineva vrea sa o sparga stiu ca sunt unelte care nu declanseaza senzorul de soc. dar cu ala de volum cica ar fi mai sigur.
Ramane partea nasoala daca ramane o musca ceva in masina o sa chiraie alarma non stop!

Se merita senzorul asta de volum?
Mucifer
Pana la urma am pus o alarma Astra 125. Senzorul de soc e OK din cate am vazut (nu face galagie daca trec ATV-uri sau camioane) si face galagie daca lovesc masina, numai ca a uitat cofetarul ala care a montat-o sa activeze functia aia de rearmare la dezarmare accidentala. Azi nu am avut timp, dar maine trec pe la el sa-i spun ca a gresit reteta biggrin.gif
megane_brotac
si daca alarma nu are aceasta functie te duci la coafor ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.