Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Donari piese R11/9
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
Pages: 1, 2
alin007
vreau sa deschid acest topic pt a scapa de piesele de care nu mai avem nevoie pe akasa si care mai pot fi folosite la babutele noastre smile.gif donez : proiectoar ,
semnalizator bara e de golf 2 merge si pe 11 , claxon original smile.gif , brat stergator luneta fara arc , un set de panouri de nova daca are cineva nevoie sunt complete ornamente tot ,lupa far,manere macara geam 2 buc, si din vechile ceasuri de bord inafar de acele ceasuri de ulei si apa care sunt rezervate,sticla far de lunga este putin ciobita o sa mai schimb saptamana vitoare o multime de piese si o sa mai strang cate ceva smile.gif
molady11
vreau eu proiectoare, vreauuuuuuu tot smile.gif)
alin007
vroia cineva panourile de nova sa lase mesaj ceva sau pe mess

9 Jul 2009, 23:38:
s au dat panouriel
iulian_2233
proiectoarele mai sunt?
alin007
am spus proiector, este cel vechi al meu putin cam uzat de timp rolleyes.gif
VS.03.WCT
Cine ma ajuta!!! PLs....caut si eo o oglinda de dreapta si un far stanga si 2 semnalizari fata.. happy.gif unsure.gif....Trebuie s ii fac itp si altfel nu imid avoie...sad.gif...
molady11
Daca spuneai mult mai repede iti faceam rost de toate aste noi noutze la 1,5 mil .
VS.03.WCT
mm:)....ii rau k prin vs nu am vz nici o batranica k a mea....nici p la dezmembrari nu gasesc....
alin007
a ta ce model de faruri are???
VS.03.WCT
poi uite in poza de mai sus......smile.gif

3 Aug 2009, 00:03:
nu is de alea patrate
alin007
am vazut cum arata da sunt ale ei originale sau puse blink.gif
VS.03.WCT
Sunt originalele dar am vazut k pot pune si cu ai tu k am locuri....semnalizarile nu sunt originale sunt de la dacie:|

<span class='edit'>3 Aug 2009, 10:49:</span>
Trebuie s ii schimb semnalizarile si faru din dreapta+oglida stanga k s pot circula cu ea....si am s caut un spoiler de fata k am lovit un caine si jumate de jos e dusa...oare de oltcit merge?

<span class='edit'>3 Aug 2009, 10:53:</span>
Sunt farurile ca si ale lu Bogdan Nik pe fata.
alin007
daca nu gasesti far, recomand sa imbraci lupa cu banda dinaceia de aluminu reflecta super ,macar sa scapi de itp smile.gif
VS.03.WCT
mda dar nu s vede bine dar e spart...ciobit jumatate

3 Aug 2009, 22:15:
niste semnalizari sau un cablu de la kilometraj nu ai?.......apropo turometru unde is are firele de la motor?k nu mai merge.......am un motor 1.6 diesel...si oare bara din fata se aseamana cu cea de oltcit?
BogdanNick
Ia uitati ce colectie are prietenul nostru petrishor: http://buzau.neobizz.ro/product/view/i/237...dele-de-borduri
socatulalb
as avea si eu nevoie contra cost de o oglinda dreapta cu reglaj manual din interios si de un set de 4 faruri ca la ale mele sunt pe gata oglinzile..........rog seriozitate............pentru contact id-ul meu de mesenger: socatulalb sau la telefon : 0740135289
VS.03.WCT
cine le are la motor s imi expilce si mie ceva s imi dea add la marian12_dinamovistul........pls.....
MariusTT
fratilor cine ma scapa de piesele care nu mai am ce sa fac cu ele,deoarece am vandut r11 meu--bara spate,caseta de directie,pompa de apa noua,alternator,stopuri spate,usi,haion capota fara pic de rugina,radiator +electro ventilator etc------tel 0762165488 bucuresti
VS.03.WCT
marius cu cat dai electroventilator,si alternator?(faruri sau semnaliozari pe fata ai?
Drg.R11
hey! smile.gif bine am ajuns si eu p aici:), am si eu un R11,si m-ar interesa niste faruri cat s poate de urgent, (precizez farurile sa fie model 87 in sus)dintr-o bucata
disponibilu
baeti la tipic ii spune donez deci piesele care se pun aici sunt moka si mai exista si niste reguili
cel care ia piesel trebuie sa detina masina respectiva si sa aibe nevoie de ele
piesel de la moka nu se vor vind 3emai departe
sunt multi care chiar au nevie de ele pentru ca nu au bani si vor sa tina o masina veche in functiune ca pana la urma asta inseamna pasiune
asa ca va rog cei care aveti piese si le dati moka fiti siguri ca le dati cuiva care chiar le foloseste

spor la munca la masini si la vanzare
BogdanNick
@Drg.R11: Aceeasi problema o am si eu: farurile. Nu am gasit pena acum decat modelul cu semnalizari galbene. Si ale naibii nici macar nu sunt asemanatoare! Au sticla dreapta, nu inclinata ca ale noastre.
VS.03.WCT
sal all...cine ma ajuta si pe mien cu un cablu pentru kilometraj...va rog.......
VS.03.WCT
nu ma ajuta nimeni?
alin007
incearca un cablu de nova misepare ca e bun si la reno smile.gif
VS.03.WCT
nu e bun:(sad.gifsad.gif....de vanzare macar cine are?
alin007
mai era unu smile.gif
tilicaru
o cutie de viteza in 5 trepte are cineva de donat . smile.gif acu stiu ca bag un pic mana dar poate poate .
VS.03.WCT
Salutare.....2 telescoape din alea pt portbagaj are cine de donat sau macar de vanzare......
BogdanNick
@tilicaru: Am cutie cu 5 dar cu furca de la a 5-a defecta. Nu poate fi reparata (furca). Doar daca are cineva o furca de la o cutie cu 5 care are altceva faramat.
As prefera sa o vand, sa mai recuperez din investitia facuta cu actuala cutie de pe masina.
Incearca si la petrisor (a scris la un moment-dat pe forum). dar iti spun de pe acum ca iti cere in jur de 4,5-4,7 milioane pe ea. atat imi cerea mie toamna trecuta!
tilicaru
am facut rost de cutie multumesc mult pe un bax de bereeeeeeee.

se poate si dona daca uni vor . nu tot contra cost . dar asta cum ati e si norocul.
alin007
mai exista si astfel de oameni smile.gif excl.gif
VS.03.WCT
Cu niste telescoape pentru porbagaj cine ma ajuta?:)pls mellow.gif happy.gif
Minel
Cine ma ajuta si pe mine cu capsula de vaccum de la actionarea clapetei de soc de la un carburator WEBER 32 DRT ![attachmentid=1627566624]

Multumesc ! smile.gif
sly_shagman
inchiriez carburator dublu corp pt itp impreuna cu filtru de aer (va ofer cat cereti sunt serios si de cuvant)rel la sly_shagman@yahoo.com sau 0743670580 sunt disperat ca nu am gasit tot iasul 1zhelp00.gif plange.gif sofer4.gif vreau s ama mai bucur si eu de bunicutza mea
sly_shagman
bulangiilor am rezolvat smile.gif

14 Nov 2009, 19:01:
traiasca spaga itp
AlexanderCarstoc
QUOTE(VS.03.WCT @ 7 Oct 2009, 22:15)
Cu niste telescoape pentru porbagaj cine ma ajuta?:)pls mellow.gif  happy.gif
*



Acele echilibroare nu se prea gasesc SH si sa si mearga. Gasesti la magazinele de piese auto incepand cu 50-60 de lei. Merg cele pentru Solenza. Eu de Solenza am...
VS.03.WCT
Cine ma ajuta si pe mine cu un releu pentru bujii incandescente?pls pls pl spls....... blush.gif
r11guiutz
ia legatura cu molady11, are el un mosulica cu detoate tongue.gif si eu tot de la el am luat releu nou, cu 20/30 lei, nu mai tin minte ca am luat si un radiator de incalzire. oricum , in magazin stiu ca acum vreo 3 ani era 1 mil si ceva
silvers
QUOTE(Minel @ 10 Nov 2009, 12:12)
Cine ma ajuta si pe mine cu capsula de vaccum de la actionarea clapetei de soc de la un carburator WEBER 32 DRT ![attachmentid=1627566624]

Multumesc ! smile.gif
*


zi exact ce trebuie si de unde esti din CS poate iti trimit eu una sau ne intilnim la TM
cocarel
salutare sun nou pe aici si va intreb cine doneaza o pompa de injectie rotodiesel pt r 11 al meu ca a mea face figuri?
AlexanderCarstoc
Cam greu asa ceva, nu cred ca are cineva o pompa buna de dat.
gabislz
Donez de la un R11 cu 4 faruri , numai trei oglinzi aproape bune,ochelarii si sitemul care regleaza farurile -2 buc. Plasticele din interiorul masinii ,cred ca sunt toate,inclusiv minerele. Singura rugaminte e ca beneficiarul sa poata venii la IASI, sau sa ia legatura cu cineva care poate venii pina aici.
alin007
vreau eu doua oglinzi de scurta wub.gif smile.gif
jul
donez,cred ca ptr bucuresti,2 tamburi bunicei+2 pistonase frana la vreo 5 mii km,cele din urma,eu am pus totul nou pe spate


partea cu trimisul,nu prea am timp,dar daca nu se poate si arde rau rau,o facem si pe asta,dar sincer prefer sa ma intalnesc cu cineva cu vreun cunoscut de al vostru in buc blush.gif

<span class='edit'>28 Nov 2009, 18:57:</span>
am o aeroterma gen ventilator,dar nu in bucuresti si nu stiu cand ajung cu baba,trebuie sa i fac farurile ca zici ca e marfar radmasa.gif

<span class='edit'>28 Nov 2009, 18:59:</span>
probabil undeva in martie o sa am 2 amortizoare fata,solnita,au 50 mii,stau bine,dar nu atat de bine cat vreau eu pe curbe

<span class='edit'>28 Nov 2009, 19:00:</span>
e posibil si spatele,monroe sensatrac,s au cam inmuiat ,mai ales unul,au 20 mii

<span class='edit'>28 Nov 2009, 19:01:</span>
grila aia de r 9 din poza pe care o am,alba si plina

<span class='edit'>28 Nov 2009, 19:02:</span>
mai am destule,o sa fac o lista,rugamintea mea este....nu ma puneti la posta,am oroare wacko.gif

<span class='edit'>28 Nov 2009, 19:03:</span>
un bord(ceasuri)de 9 cu turometru,functionabil
cocarel
ai si saboti de frana?
ca ai mei au ajuns la nituri pls


30 Nov 2009, 12:46:
si niste faruri de scurta.Model cu 4 faruri
jul
faruri caut si eu,saboti,40 %,unul e uzat mai tare
cocarel
are cineva biele 1600 diesel?
Drg.R11
salut! cumpar ceasuri board r19,drg.moisin
jagoman
Are cineva sonda benzina R11?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.