Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cruise control Clio si logan 1.5dci
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
romeo3108ro
datorita faptului ca foarte multi dintre colegii de forum pun intrebari despre montarea CC pe masinile Clio si Logan echipate cu motorizarea 1.5 dci va aduc la cunostinta urmatoarea problema:
-intre vitezele 70-120 km masina se comporta ca si cand ar fi o sita(ciur) si ai senzatia ca ate cerne (are o mica intrerupere a motorului) care este destul de deranjanta.
Eu unul recomand sa nu va chinuiti degeaba sa faceti instalarea .
Daca este cineva care crede ca ma poate contrazice in afirmatia cu proasta functionare ii dau berea de rigoare si imi retrag cuvintele.Asa ca dragi colegi eu zic sa stati linistiti in banca voastra si sa nu va mai luati dupa unul si altul ca merge fara probleme caci nu este nimic adevarat.
Flamingo
Eu aud acel zgomot inca de cand am luat-o. A explicat cineva pe aici care e faza cu acel zgomot ca de sita... Si da, tot cam pe la acea viteza... La mine pe la 90 km / h incepe sa se auda.

Inca nu am montat tempomat /cruise control / pilot automat sau cum ii mai zice insa voi monta in acest week-end... deci pentru mine nu ar fi o problema acel zgomot cu care deja sunt obisnuit. Asta e masina. Numai sa nu fie alta buba. O sa revin dupa ce montez "mecanismul".
ticris68
QUOTE(romeo3108ro @ 30 Jun 2009, 00:23)
datorita faptului ca foarte multi dintre colegii de forum pun intrebari despre montarea CC pe masinile Clio si Logan echipate cu motorizarea 1.5 dci va aduc la cunostinta urmatoarea problema:
-intre vitezele 70-120 km masina se comporta ca si cand ar fi o sita(ciur) si ai senzatia ca ate cerne  (are o mica intrerupere a motorului) care este destul de deranjanta.
Eu unul recomand sa nu va chinuiti degeaba sa faceti instalarea .
Daca este cineva care crede ca ma poate contrazice in afirmatia cu proasta functionare ii dau berea de rigoare si imi retrag cuvintele.Asa ca dragi colegi eu zic sa stati linistiti in banca voastra si sa nu va mai luati dupa unul si altul ca merge fara probleme caci nu este nimic adevarat.
*



Am CC din 2006, functioneaza foarte bine si fara intrruperi. Poti sa te convingi facand un drive test.
geoluc
am un clio 1.5dci 2005. tot ma bate gindul sa imi montez tempomat dar parerile sunt impartite. poate cineva sa ne expilce ce probleme pot apare? am mai citit pe alte forumuri ca tempomatul functioneaza bine daca se face si o mapare de la 82 CP la 105CP. voi ce ati auzit?
viruss
Salut. Am Clio din 2001 si mi s-a furat o cheie. La service mi-a spus ca nu pot sterge din memorie cheia furata ca-i modelul prea vechi. Poti sa schimb 'tot'? Cat ma costa?
acilutim
QUOTE(ticris68 @ 1 Jul 2009, 13:39)
Am CC din 2006, functioneaza foarte bine si fara intrruperi. Poti sa te convingi facand un drive test.
*




l-ai avut pe masina montat din fabrica sau l-ai pus ulterior?
daca este varianta a doua m-ar interesa si pe mine sursa, pls.

toate bune
ticris68
Vezi topic "cruise control pe clio symbol"
comfort_auto
salutare.

pot sa aduc cruise control aftermarket care nu are nici una din problemele gasite pe aici pe forum. merge doar pe 1.5 dci. costa approx 250 de euro

daca facem o intelegere cu forumul, membrii pot beneficia de o reducere de 5%
elro
wink.gif cam...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.