Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Televizor alb-negru functional anii '70
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
Motreanu Sorin
Daca mai sunt prin debara,pe la tara etc as fi interesat de cumpararea unui televizor alb-negru din perioada specificata in titlu pentru colectia mea de electronice din acea perioada.
Rog seriozitate

Preferinte:
>Functional
>Diagonala maxima 47
>Romanesc,marci cum ar fi MODERN E , SNAGOV sau ALTE OFERTE

Cel mai interesat as fi de un televizor "Modern" cu selector...intrucat nu am o poza atasez un desen
Paul Gabriel
cat poti oferi pe unu? cred ca are bunica'mea daca nu l-a aruncat, dar nu is sigur ca functioneaza
Motreanu Sorin
De care are,"Modern" ?
Motreanu Sorin
valabil...romanesc,diagonala 44,47
Motreanu Sorin
UP..

>Functional
>Mici (diagonala 44)
>Romanesc,marci cum ar fi MODERN E , SNAGOV ,OLT sau ALTELE

*Modern E accept si cu ecranul uzat,sa fe ok in rest
madi
Pai "Modern E" parca e hibrid si avea hibe mari in functionare , nu stiu daca mai gasesti unul bun.
Motreanu Sorin
QUOTE(madi @ 19 Jul 2009, 21:44)
Pai "Modern E" parca e hibrid si avea hibe mari in functionare , nu stiu daca mai gasesti unul bun.
*



Cunosc faptul ca a fost o serie proasta de televizoare totusi nu intentionez sa-l folosesc decat ocazional poate iar daca tot imi place ca model si ca produs al raposatei industrii electronice romanesti ar fi de dorit sa fie si functional,chit ca ar avea tubul uzat (ecranul pt cei mai putin avizati).In fine,chiar si defect de s-ar gasi unul sunt dispus la discutii,inca mai astept oferte !


SAU orice alte oferte atat din ultima serie cu lampi (Modern,Venus etc) diagoanle 44 cat si din cele cu circuite integrate (Olt,Snagov,Sirius) diagonala maxim 47.

PS:Unii m-au intrebat de ce nu am cautat mai demult..motivul e simplu: am avut un Modern E functional,aspect optic foarte bun care datorita faptului ca nu a fost adus din timp de la tara mi-a fost aruncat. mad.gif
bolidu
Am eu un Sirius functional 100 % si aspect 9 din 10 cat oferi pe el ? Este si "tras in banda" !
Motreanu Sorin
M-ar fi interesat (daca este Sirius dininte de 90) dar distanta este mult prea mare..e riscant,practic ar trebui sa traverseze toata tara...cu parere de rau dar e prea departe sad.gif
bolidu
Nu stiu din ce an este dar sub `90 sigur. Daca ai drum pe la mare anunta-ma biggrin.gif
Motreanu Sorin
Din pacate slabe sperante de a avea drum...pacat,imi placea Siriusul ca model si m-ar fi interesat dar e riscul de a ajunge defect + taxela mari pt asa o distanta.chiar gaisem recent unul la un depnator dar arata cam rau.Poate gasesc mai aproape ceva (gen jumateatea de V a tarii) sad.gif
Motreanu Sorin
Up !
Orice tv romanesc diagoanala 44,47.
Motreanu Sorin
Up (diagonale mici,medii..platesc transport+pretul aparatului)
Motreanu Sorin
valabil

Motreanu Sorin
Up
Motreanu Sorin
TOPIC INCHIS
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.