Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: In Cluj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
mihail75
salutare. O intrebare mai putin obisnuita pt. Cluj.
Tre sa ajung sapt. viitoare aici si mi s-a spus ca voi fi cazat pe str. B.P. Hasdeu, in zona caminelor studentesti. Am mai fost in Cluj, insa de obicei am urmat drumul ce leaga Dejul de Oradea asa ca am traversat centrul si m-am vinturat doar pe acolo.
De data asta intru in oras pe Calea Turzii si urmind hartile online am de gind sa virez, daca se poate, pe str. Republicii, apoi pe Ion Creanga ca sa ies in BP Hasdeu. Intrebarea mea este urmatoarea: se prezinta vreuna din strazile acestea cu sens unic? E aceasta varianta una buna?
http://www.oraseonline.ro/index.php?do=8&t...apid=clujnapoca

multam mult.
A l e x
Am fost si eu weekendul trecut in Cluj. Strazile cu sens unic te pot ameti putin la inceput, dar per total orasul nu e extrem de mare si nici extrem de complicat, dar iti recomand un GPS pentru ca daca ai cazare, presupun ca stai ceva timp pe acolo, si decat sa te invarti tu sa tot cauti strazile, cu un GPS e mult mai simplu.
driverx
Da, varianta Republicii, Ion Creanga este buna. Daca bine tin minte chiar foarte buna. Cu alte variante risti sa o musti cu sensurile unice. Ca acolo majoritatea is sensuri unice. Inclusiv Ion Creanga. Si vezi ca si Hasdeu e sens unic.
mihail75

pai tocmai acest lucru ma intereseaza, daca sunt cu sens unic, si in ce directie. Deci daca vin dinspre Calea Turzii, pot sa ajung in Hasdeu pe traseul sugerat?
driverx
Am spus ca e chiar foarte OK. Cum altfel sa spun? Ca ai "verde" pana pe Hasdeu?
mihail75
multam. ai spus ca e ok, insa dupa aia ai spus ca sunt sens unic si de aceea eram contrariat.
intre timp, am aflat ca voi sta chiar la camine, cica la caminele A (merg la o manifestare a universitatii).
driverx
Traseul e super OK, dar strazile mentionate sunt sens unic. Norocul tau e ca sensul e bun.

Nu stiu unde e caminul A. N-am interactionat cu ele niciodata.....
J o h n n y
Caminele A is niste blocuri de 4 etaje de gasioniere, sunt langa caminele de 10 etaje din Hasdeu.
Arata chiar bine.
mihail75
multam mult, sper sa ma descurc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.