Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: daca ma duc cu masina mi-o vopseste pe casco?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
vladut88
buna ziua , daca duc masina la vopsit oare o vopseste pe casco ?
slider2
pai pe ce motiv sa ti-o vopseasca pe toata?? ti-a fost vandalizata intr-o proportie asa de mare astfel incat sa fie necesare o revopsire completa?? daca vrei tu asa sa ti-o vopsesti, nu are cum sa acopere casco aceasta operatie.
vladut88
motivu zgaraiata de caine si "cineva" cu cheie sau cui asa sa ii ajute Dumnezeu la ala cum a zgaraiato el sa il taie cu lama si sa ii puna sare
slider2
poi depinde si unde este zgariata. de exemplu daca zgarietura este pe aripa si usa fata dreapta, sau ambele usi, sau usa dreapta si aripa spate, doar aceste elemente vor fi vopsite, nu intreaga masina.
vladut88
zgaraieturile de cheie is pe ambele parti din fata pana in spate ce a scapat este capota haionu si plafonu o singura noapte a ramas in strada si dimineata am gasit-o toata zgaraiata
puiu82
Depinde cat de zgariata e,si daca in polita casco e trecut ca acopera si vandalismul.
Citeste contractul si ai grija la franciza.......daca ai doar o usa sau o aripa,nu merita.....si pierzi si reducerea anul viitor.
Bafta!

Ai pm!
vladut88
am cit pm tau ms pt date nu pot sa iti raspund ca nu am destule postari oricum mersi
b64chr
Problema nu are nimic specific SLZ.
Se muta la Asigurari si Daune.
Executron
Eu pot sa-ti spun concret cum sta treaba la Asirom la "vopsire totala", cel putin asa era acum ceva vreme cand aveam CASCO la ei.

Daca o proportie mare din exterior e zgariat/avariat etc (imi zicea un inspector sa fie usile, capota, aripi fata) atunci poti opta pentru o vopsire totala) dar el va plati 80% din din operatiunea de vopsire tinand cont ca nu toate elementele sunt afectate.

Cred ca depinde mult de politica asiguratorului.
Tudor
Contractul casco l-ai citit? Dar la asiguratorul casco ai intrebat?
vladut88
contractul casco lam citit ,dar nu specifica am sa intreb asiguratorul
asiguratorul este omniasig
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.