Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 25 ANI DE RENAULT 25
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
turbodxman
Anul acesta se implinesc 25 de ani de la lansarea celui mai luxos model produs de Renault: RENAULT 25.
Cu aceasta ocazie, am placerea de a va prezenta, in cadrul acestui topic dedicat cateva aspecte, mai putin cunoscute marii majoritati (text si imagini) din istoria faimosului automobil.
Sunteti invitati sa impartasiti experientele voastre alaturi de masina indragita.
Voi incepe prin a ura tuturor utilizatorilor Renault 25 LA MULTI ANI! alaturi de automobilul lor. wink.gif

wub.gif
aphophis
super initiativa, ce pot sa zic .. decat la multi ani. Super masina, fain design pentru acele vremuri (si pentru vremurile astea)..
cj98czh
Frumoasa initiativa !!!

Un topic care poate te ajuta: http://www.reno.ro/Tipuri-de-R25-t128505.html
turbodxman
@ aphophis & cj98czh: Va multumesc. Va invit sa ramaneti alaturi de acest topic si ... de ce nu ... sa achizitionati cel putin un Renault 25. wink.gif
cj98czh
Am avut 2 unul benzina si unul TD, primul l-am tinut 2 ani dar din cauza problemelor cu electronica care le avea (din cauza "electricienilor" romani) l-am facut bucati, al doilea l-am cumparat la 200.000 km intr-o stare excelenta optica si tehnica si m-a servit fara nici o problema 5 ani pana la 402.000 km, merge si azi excelent cu toate ca a trecut de 530.000 km... asa ca cel putin pt. mine partea R25 s-a incheiat..

O poza a celui de-al doilea, una din cele mai dragi masini pe care le-am avut:
turbodxman
@cj98czh: Ma bucur ca cel putin in suflet ti-a ramas Renault 25.
E un mare lucru, la noi, sa ramai atasat unei masini pe care nu o mai ai, sa fi in continuare fan. Foarte rar pe aici.
Tocmai din acest motiv am deschis acest topic. Pentru a celebra nasterea unei legende auto si pentru a crea o atmosfera placuta, putin nostalgica celor ce au avut, au inca sau / si vor avea R 25. wink.gif

O scurta calatorie in timp, alaturi de limuzina franceza.

wub.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.