Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clopotiva, Rau de Mori, Hunedoara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
roland
Salut.

In (sau langa) satul Clopotiva, din comuna Rau de Mori din judetul Hunedoara exista o pensiune, pe numele ei "Retezat". Constructie noua, 2008.

Poate cineva sa-mi dea o indicatie EXACT unde se afla pensiunea, coordonate GPS ar fi si mai bine.

Va multumesc.
bucatzel
Salut. Habar n-am unde-i pensiunea, dar pot sa-ti explic unde-i Clopotiva. La cat de mare e satu' nu cred ca ar fi prea greu sa te indrume vreun localnic.

Cum mergi dinspre Hateg spre Sarmisegetusa, la vreo 8-9 km se face un drum spre stanga. E un semn acolo care scrie Gura Zlata. O iei pe drumul ala si o mai tii asa vreo 5-6 kilometri si ai ajuns in Clopotiva. Distantele sunt putin din burta, ca n-am mai fost pe acolo de vreo 3 ani.

Faina zona. Cam umpluta de cabane, dar totusi faina.
calimani
Diana Lazar:
0742.070.242
diana@eventcompany.ro

Incearca aici, poate primesti mai multe amanunte.
Oricum, la cat e de mare Clopotiva, e greu sa nu dai de pensiune dupa o simpla tura prin localitate biggrin.gif
roland
Multumesc.
Am gasit si eu adresa aia cu Diana Lazar, am scris mail si tipa a fost tare de tot: "nu e nimeni la pensiune. lucram doar cu grupuri organizate".
Eu fac parte dintr-un grup organizat... mergem cu firma, dar cine a fost acolo nu-si aduce exact aminte pe unde e, cica nu e chiar in sat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.