Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese compatibile de la alte marci
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
spacesky
E bine de stiut daca gasim alternative la piese pentru ca uneori nu le gasim pe stoc sau sunt prea scumpe


1. Filtrul de polen este cel de clio sau cel care il pun baietii la logan
2. Placutele de frana de micra
3.Filtrul de motorina de clio 3
4. zicea cineva pe forum de motorasul de la clapa de la rezervor de la daewoo




deocamdata atat ..... asta pt 1.5 dci 60kw
daniel_vld
pai si e mai ieftin de clio 3?
muffy23
Dar macaraua de la geamul din stanga fata (inchidere electrica) pt un Renault Modus?
cmd77
oare discul de ambreiaj de pe logan 1.6 16v potriveste pe modus 1.6 16v k4m 740?
muffy23
Da, in cea mai mare parte este compatibil cu Clio 3 sau Micra.
Eu am o caseta de directie nou nouta pe care mi-am cumparat-o dupa ce am fost sfatuit de un service.....
Am luat-o si am fost sa o montez la altcineva care mi-a zis ca nu din caseta era problema......
Acum caut sa o vand cuiva.
E in cutie, tipla, am factura ei....compataibila cu Clio 3, Micra.
Informatii la 0761 643 784 sau 0728 495 438.
In alta ordine de idei, bag numai Liqui Moly in Modus si sunt foarte multumit. Il iau foarte ieftin de la un magazin de pe Iancului. Pentru informatii PM
comanr
in legatura cu acea caseta, la modus nu pica casetele asa usor fiind mecanice , iar cele cu joc se rezolva foarte usor cu o bucsa noua si bielete noi (100ron investitie), sper sa reusesti sa o vinzi. De exemplu la mine cu 250000 km nu e inca nevoie de caseta, poate o ia cineva care a avariat masina.
E absolut stupid sa te puna cineva sa iei caseta noua la modus
Sasha3
comanr,iesti din GL? da/mi te rog PM,jorj6@yahoo.com.Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.