Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reno R18
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
vitek911
De ceva timp ma chinui cu motorul de la masina mea . Am avut un motorist care cica mi-a facut motorul care insa nu a mers mai mult de 100 km , si iar s-a defectat . Caut deja de ceva timp pieste pentru acest motor . E motor 1.6 L benzin . Am urgent nevoie de camasi pentru motor . Stie cineva unde pot sa gasesc ??
madmaxhwz
am eu um motor 1.6 de pe un fuego(l-am pus pe 18 am masina completa o dezmembrez)merge impecabil am facut vreo 2000 km cu el apoi am luat un 18 turbo cu care merg
BogdanNick
Ce tip de motor? Ai incercat de Nova 1.6? Ce probleme ai la el?
vitek911
Nu am incercat de la Nova . Vreau sa pun motor de Reno si nu de Dacia . Problema este in faptul ca s-a suprainclazit si intra apa in ulei .
BogdanNick
Garnitura chiulasa, garnituri cilindrii. Cand se ard garniturile de la cilindrii apa "curge" in ulei. Ai mers cu circuitul de racire gol. Incearca sa schimbi garniturile. Poti incerca totusi cu un set de Nova. Eu am gasit in magazin set spaniol pentru Reno (printre care se strecoara si Nova) si la pret excelent (450 lei). Mecanicul tau nu a curatat blocul inainte sa bage camasile la loc si au ramas una mai sus una mai jos!! Asta duce de obicei la ce ai patit tu. Cauta sa repari motorul la cineva care nu lucreaza "dupa ureche" sau "ca asa am vazut la nea Cutare". Bafta

14 Jul 2009, 08:48:
Sa stii ca am observat tendinta vanzatorilor de piese de a aduce unele de calitate. Sa evite reclamatiile ulterioare. Stiu pe unul care a fost dat in judecata de cumparator ca i-a dat piese proaste si a zis ca sunt "originale". A platit aproape toata masina pentru un set motor si niste bucsi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.