Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dsn-ul lui blackie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2
blackie
salut !
e prima data si sper ca nu ultima...

<span class='edit'>20 May 2009, 18:45:</span>
scuze
am vrut sa fie la "poze cu copilasii .."
cam greu cu netu'
scuze !
misu78
Arata bine, dar cu plasticul ala pe faruri........ down.gif
blackie
biggrin.gif
asa pare
e vina mea
nu e plastic ,e fibra de sticla ne finisata
sergiu-iulian
frumosa masina....dar nu perturbeaza lumina farurilor pleoapele alea asa lungi?si inca ceva,tu tiai modificat grila din fata?imi place cum arata.dami si mie niste detalii despre ea,cum ai modificato.ms
blackie
nu deranjeaza cu nimic lumina
ca sa verifici lipeste banda izolatoare
grila e usor de facut
tai mijlocul iar plasa o indoi pe margini si o bagi in santul interior al grilei
se lipeste cu silicon sau...
nu prea stiu sa explic ,scuze
cristi_supernova
frumoasa masina
26-Kbe
Salut,
Bine ai venit printre noi...frumoasa masinuta sa te duca si aduca fara belele....daca imi permiti iti dau doua sfaturi :
1) nu se vede o toba sport smile.gif
2) imbraca "polita" spate in mocheta sau vopsesteo in culoarea masini smile.gif
Numai bine
lights
Cred ca aratau mai bine jantele culoarea originala.Oricum sa te bucuri de ea!
blackie
multam de sfaturi
sunt multe de facut si sunt in curs de rezolvare
iulian sn2001
Frumoasa masina.DAR pleopele sunt oribile.Pune unele mai finute.O sa gasesti ceva frumos pe masina lui yanis andrei.
and_rei
adica ceva de genu.e kit de fibra de sticla modelat si finisat (nu prea recunosc biggrin.gif).oricum nu se compara cu autocolantul pe care l-am avut tongue.gif

@ si cam astea sunt turatiile mele la 100 km\h.poza e facuta cand nu aveam furtunu de la filtru de aer repozitionat smile.gif
djasu82
mie unu nu am modificari gen turatie mica viteza mare in treapta 5 ci e normal . Hai ca arata bine finisajul din fibra biggrin.gif
blackie
misto
promit ca le refac si revin cu poze
iulian sn2001
Eu am skimbat pozitia furtunului ala pentru ca vroiam sa ma conving de skimbare cu okii mei.
Rezultat: nu apare nici o skimbare.
Cu furtunul la locul lui la 100km/h am aceleasi turatii ca si yanis.
Da ma yanis ti-am admirat mereu pleoapele...sunt foarte frumoase(si discrete)
Ma gandesc sa imi invelesc capota(care arata destul de rau) in folie imitatie de carbon.Iar pleopele sa le fac de aceiasi culoare.Problema este ca eu sunt putin mai departe(probabil stiti despre ce este vorba) si nu am de unde sa imi procur pleoapele alea.Luna viitoare pe 18 vin in Romania sa fac itp.Ajung pana la Rm. Valcea.Sper sa gasesc acolo pleoape.
Daca stie cineva unde pot gasi in rm valcea pleoape....dau o bere buna cand vin.
and_rei
eu le-am facut singur biggrin.gif.intra la topicul cu pleoape si gasesti acolo explicatii biggrin.gif
smecheras
blackie polita ai facut-o peste cea originala?
nu scartaie?
pune si tu te rog mai multe poze cu ea...
blackie
da ,este facuta peste polita veche
cand si cand haionul il mai atinge si mai scartaie ,nu am stat sal fixez perfect
poze am sa fac (deocamdata nu am cu ce )
vladutz_sb
QUOTE(iulian sn2001 @ 23 May 2009, 11:18)
Eu am skimbat pozitia furtunului ala pentru ca vroiam sa ma conving de skimbare cu okii mei.
Rezultat: nu apare nici o skimbare.
Cu furtunul la locul lui la 100km/h am aceleasi turatii ca si yanis.
Da ma yanis ti-am admirat mereu pleoapele...sunt foarte frumoase(si discrete)
Ma gandesc sa imi invelesc capota(care arata  destul de rau) in folie imitatie de carbon.Iar pleopele sa le fac de aceiasi culoare.Problema este ca eu sunt putin mai departe(probabil stiti despre ce este vorba) si nu am de unde sa imi procur pleoapele alea.Luna viitoare pe 18 vin in Romania sa fac itp.Ajung pana la Rm. Valcea.Sper sa gasesc acolo pleoape.
Daca stie cineva unde pot gasi in rm valcea pleoape....dau o bere buna cand vin.
*



pt pleoape comanda pe net smile.gif gata finisate pt vopsit ... in 2 saptamani vin , eu asa am facut biggrin.gif nu prea stiu sa lucrez cu fibra tongue.gif
iulian sn2001
Aveam o banuiala ca asa se procedeaza pentru akizitionarea pleaopelor.Dar stii vreo firma care livreaza ploape in It? huh.gif
fory
frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos..

@vladutz_sb poate pui si tu un link de unde sa isi procure lumea ploape....la ce pret....

@sergiu-iulian eu mi-am pus niste ploape provizorii din banda mai lata sa vad cum vine si le-am pus cam la fel cu le are @blackie (adica asa de late) si sincer cam perturbeaza lumina farurilor...am mers o singura data cu ele noaptea si eram cam orb...
poate imi cumpar din fibra sau pun tot banda dar mai subtire...
vladutz_sb
QUOTE(iulian sn2001 @ 25 May 2009, 18:35)
Aveam o banuiala ca asa se procedeaza pentru akizitionarea pleaopelor.Dar stii vreo firma care livreaza ploape in It? huh.gif
*



hmm nu stiu am sa ii intreb pe cei care le fac sa vad daca trimit si in italia smile.gif

daca nu ii zici la un prieten sa faca o comanda in ro si le iei de la el cand vi si tu in ro smile.gif

http://www.autozr1.net/shop/products/Pleoa...-SuperNova.html

de aici le-am comandat 45 lei smile.gif
fory
deci sincer mi-se pare mult...45 lei

eu le am din banda si imi plac....nu se desprind....banda aia o schimb cand se deterioreaza....si tot asa...mai bine de banii aia imi iau altceva....
and_rei
un ulei bun biggrin.gif
iulian sn2001
Si asta cu prietenul este o idee.Asa am facut cu autocolantul pentru praguri de la titi.Am vb cu un prieten sa se gaseasca cu titi.Si s-au gasit party.gif
Abia astept sa le montez(lipesc).
vladutz_sb
QUOTE(fory @ 25 May 2009, 20:28)
deci sincer mi-se pare mult...45 lei

eu le am din banda si imi plac....nu se desprind....banda aia o schimb cand se deterioreaza....si tot asa...mai bine de banii aia imi iau altceva....
*



sa nu te superi dar decat sa pun "scoci" ... mai bine fara smile.gif e diferenta smile.gif acuma fiecare cum vrea tongue.gif
blackie
am revenit cu poze ale politei

27 May 2009, 13:50:
alte poze
misu78
Imi plac JBL-urile! biggrin.gif Le recomand oricui. Da mai multe detalii despre polita, imi place ca e mai ridicata(eu am gaz si vine butelia exact sub ea........nici nu stiu daca incap niste difuzoare pe ea sau sub ea).
blackie
misu 78
si eu am gaz
am sa masor distanta dintre polita si butelie ,sa te poti orienta daca incap
smecheras
ms pt poze blackie...
iti recomand un lucru
lipeste o mocheta subtire sau un material textil peste fibra aia...se va vedea mai bine...
fory
@blackie dar nu torncane...ca din cate vad eu iti freaca haionul de ea...nu trebuia sa renunti la chederul ala...si apropo mare curaj ai sa lasi amplificatorul acela la vedere....eu imi acopar boxele cand parchez masina ca mi-e frica....
si incearca sa pui si o mocheta ceva ca nu e finisata bine fibra...
nu te supara pe mine ca sunt carcotas....dar iti dau eu sfaturi, in ce masura pot....
Si zi-ne si noua cum ti-ai facut luminile alea in grila?cred ca se vede frumos noaptea....
blackie
acolo freaca chederul lunetei ;troncane "haionul"
statia nu se vede sub nici o forma ,luneta si geamurile laterale spate au grad de opacitate de 100% (ionizare)
in spatele grilei am lipit o banda de leduri cu alimentare separata pe buton ,garcea se leaga de orice nu stie cu ce se mananca

multam de sfaturi
Reckno
bai blakie vad ca te-ai chinuit putin la masina si ai investit in ea, bravo, tot respectul

in legatura cu ce ai facut nu prea e pe gustul meu, dar mai e de lucrat la ea..e bine ca dsn e o masina care ne da de lucru constant!
blackie
reckno ,nu ma deranjeaza sfaturile ,sugestiile si parerile altora ;tocmai de aceeia m-am bagat si eu in seama p-aici ;sa-mi vad masina prin ochii altora si sa i-au "masuri"in consecinta .
multam ca esti sincer si ti-ai spus parerea
am facut ce-am putut cu ce-am avut ,pana acum ...
fory
super tare blackie cum ai reusit sa iti faci geamurile asa?garcea stie? scrie in talon 100% geamuri ionizate? si poate imi zici si mie ce fel de banda cu leduri ai folosit...o poza noaptea cu grila si un link de unde sa imi iau leduri....ms
blackie
traim in romania si asta ne ocupa tot timpul ,sau ai uitat FORY ...
spaga merge oriunde
cat despre militie ,...... ,"nu stie la ei sa citeste "
parerea mea este ca militeanul incearca sa-si faca norma pe "fraieri";stiu tot ce tine de regulamentul rutier dupa care "el" incearca sa ma sanctioneze...
de obicei acela care stie mai mult castiga chiar daca chitantierul nu este la el..
in acte am 30 fata cu 70 spate dar in realitate am 70 cu 100%(am trecut si prin RAR si prin ITP fara probleme)
banda de leduri o gasesti si la un magazin de piese auto mai "dotat"
am sa fac si poze
aluibasarabeanu
Daca nu ii pui masinii si o buza la bara din spate se pierde toata linia.Uite ce urat se vede cu fundul ala ridicat.
fory
aluibasarabeanu vreau stopuri ca ale tale....cu le-ai facut? pune si tu poze cu masinuta ta biggrin.gif
djasu82
Imbraci frumos stropul si lasi doar o line dreapta si dai cu vopsea ... dupa ce s-a uscat dai jos imbracamintea si ramane dunga alba .
DJMaxx
cam naspa cosmetizata masina ta ... parerea mea negru ala nu se prea potriveste cu albastru ala catifea ... statia aia pe polita porbagajului nu sta deloc bine, deja constrasteaza ce imi place la tine sunt stopurile pe spate poate imi spui si mie cuma i reusit sa le faci rosi si jantele negre? yo mandeam sa imi iau unele km cu mai multe spite , nustu modelu , si la fac auri cum are subaru asta e decat o idee ca nustu cum ar arata... si inca ceva ce ai tu pus pe spate ma refer la muzica etc ... e mana cereasca pentru vrun drogan care nare bani de doza ... deci parerea mea e mai bine sa maschezi cate poate lucurile care se pot "comercializa" imediat bine ca esti din buzau poate daca o lasi o noapte prin ferentari nu o mai gasesti intreaga te sault cu stima .. asta e doar o parere dea mea si sper sa nu mi-o iei in nume de rau
blackie
dj maxx
multam de sinceritate
statia in spate nu se vede decat din masina (am scris mai sus)
jantele sunt vopsite cu spray pe balcon ,restul direct pe masina afara in parcare
asta e raspunsul la ce am putut intelege din ce ai spus (scuze)
DJMaxx
nu ma refeream ca ai vopsit jantele pe balcon ci de culoarea lor scuze daca nu ai intels din ce ai zis dar yo intru cam tarziu pe net si mi-e cam somn wink.gif nu prea gandesc laora asta wink.gif))
blackie
janta -negru lucios
tamburul -portocaliu fluorescent
djasu82
Janta de genul acesta gasiti pe pantelimon la magazinele dacia si costa cam 338 de lei model r13 iar r 14 gen logan costa 388 de lei bucata !
blackie
cam mult
la noi in rm.sarat-225 lei-buc
Maskatu
Pai astea nu sunt jantele cu care venea ea din fabrica? Asa scumpe sunt? 1360 roni setul? Pai cu banii astia iti cumperi ceva mai frumos. Ziceau multi ca prin targ in vitan gasesti cu 1000 roni tot felul de modele de jenti "after-market" pe 4 prezoane si care sa fie ok la sn.
stephanie
@ blackie , arata binisor janta vopsita asa, dar plumbul pentru echilibrare...de ce nu le-ai spus sa-l puna pe interior?
Tince1290
am nevoie de putin ajutor ca am facut o boacana....am deschis topic la sectiunea diverse a forumului (cea principala) si nu cred ca mai are rost sa deschid si la sectiunea diverse aici la supernova, insa contez tot pe voi baieti ca vad ca nimeni nu ma baga in seama pe acolo.....rog seriozitate....multumesc.....contez pe voi up.gif

http://www.daciaclub.ro/Masina-Lipicioasa-t150646.html
ZTV
vin si eu cu cateva poze cu masina mea.....sunt proprietar de 4 zile...275 de km , mers fara probleme....Dacia SuperNova 2002, Rapsodie.

nota moderator: va rog nu mai postati poze cu masinile voastre aici. Pentru asta exista rubrica speciala: " Poze cu copilasii nostri - versiunea SupeRNova ".
blackie
asta am reusit sa fac azi
tampon si cui pentru ghidare
maine mai pun si in partea cealalta si fac reglajul


13 Jul 2009, 18:32:
si .....
blackie
...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.