Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cine se ofera.. si cine a mai facut evident..
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
sheremarius
poate e cineva pe forum care lucreaza la vreun service .. si se ofera sa imi schimbe si mie vaporizatorul de la aerul conditionat.. (contra cost evident) ... multumesc..
Cristi17
mai bine te duci la service.....
Iuiu
Nu stie lumea de unde esti si de aia nu se inghesuie.
sheremarius
Pitesti sau bucuresti multumesc smile.gif
clr
Nu ma pricep eu foarte bine, dar ca sa schimbi vaporizatorul cred ca trebuie sa umpli din nou instalatia cu freon. Asa ca nu prea ai cum s-o faci in fata blocului. Probabil ca pasii (pe care ti-i face la service) sunt:
- vidare (cu recuperarea freonului, stiu ca aparatul ala stie sa faca asta).
- schimbare vaporizator
- refill instalatie.

Vezi ca era pe la Bursa/Anunturi permanente cineva pentru Bucuresti daca nu vrei reteaua Renault.
sheremarius
nu ar fi asta o problema pt ca oricum nu mai am freon in instalatie.. chestia e ca trebuie dat jos bordul .. si nu sa imi faca cineva in fata blocului .. ci la un service .. evident smile.gif exclus renalut nici nu spun ce pret mi`au zis pt ca mi se pare aberant
einstein1984
Pe 13 septembrie in bucyresti era un service specializat in AC auto.
ovib
QUOTE(einstein1984 @ 4 May 2009, 07:39)
Pe 13 septembrie in bucyresti era un service specializat in AC auto.
*


Mai stii adresa exacta ca sunt si eu interesat?
Trigger
Sheremarius, daca ai piesa noua da-mi un pm, poate te ajuta niste amici de-ai mei.

6 May 2009, 23:28:
Din pacate nu pot da pm (n-am suficiente posturi s-au nu m-am mai logat demult).
Suna la 0766 968 055 - din partea lui Trigger.
ovib
QUOTE(ovib @ 5 May 2009, 13:09)
Mai stii adresa exacta ca sunt si eu  interesat?
*


Poate ma ajuta si pe mine cineva cu un service specializat in AC din zona Dr.Taberei/Militari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.