Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Senzor de viteza Renault twingo
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
csurlee
Buna,

Nu stiu unde sa-mi plang problemele (in care topic) deci am deschis eu unul

Am o problema mare ... twingo-ul meu ii la "operat" si imi trebuie un senzor de viteza. Mecanicul mi-a spus ca pretul unui astfel de senzai ii undeva la 65-70 de euro.

Nu stiu daca pretul este real sau nu de aia va intreb pe voi sau daca are cineva unul de vanzare

ii un twingo 1.2 16v din 2001

Multumesc anticipat

bubu782001
Este cam real..insa scuze dar cat ai vrea sa dai pe un senzor?
Gratis nu prea se poate..ca nu este un simplu dop acolo.
Ceva mai ieftin (insa nu cu mult) ai putea incerca sa il scoti de la firmele ce aduc piese aftermarket (compatibile insa neoriginale) dupa codul original, insa nu te astepta la preturi extraordinare. Adica ce sa zic...100 ron tot cred ca te ajunge. Daca un banal senzor de O2 (sonda lambda) costa nou peste 300 ron din vitan am luat (tiganeli, negocieri) cu 80 ron.
PS vezi ca ieftin tare implica si calitatea acestuia (nu ca as avea placere sa dau bani multi) insa se stie ca la masini piesele foarte ieftine implica si o calitate indoielnica.
csurlee
Buna


mersi de info am gasit mai "ieftin" cu 50 de euro (original)

inteleg ca piesele nu sunt ieftine dar nu stiam exact daca chiar atata trebuie sa dau pe el
twingooo
deci care mai e rostul postarilor?defapt problema ta era descrisa si intr-un alt topic pe care sincer nu te-a pasionat sa-l citesti!daca tot ai gasit-o ieftin, nu poti impartasi si cu restul de posibil interesati, sursa?
renotgo
Un alt exemplu de postare de prost gust !
Sint curios ce parere au ceilalti despre porcarioarele scrise de acest individ ...
Chiar rog colegii sa ia atitudine fata de acesta !
tunderbird
QUOTE(csurlee @ 24 Apr 2009, 17:22)
Buna
mersi de info am gasit mai "ieftin" cu 50 de euro (original)

inteleg ca piesele nu sunt ieftine dar nu stiam exact daca chiar  atata trebuie sa dau pe el
*



Nu ne dezvalui si noua sursa?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.