Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inchidere portbagaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
kery_alex
am o problema cu inchiderea la portbagaj , nu merge de la buton numai cand ploua , am desfacut tot pe acolo si nu i-am dat de cap, am verificat motorasul si merge e ceva fir intrerupt, cred. dar inca nu l-am gasit. sugestiii?biggrin.gif
Minion
Salut, aveti cumva vreo schema alimentare închidere portbagaj? Abia am cumparat masina si cel dinainte cred ca a facut ceva modificări. A luat alimentare din poziții și e cam inconfortabil, mereu cand vreau să-l deschid trebuie să aprind pozițiile!

5 Nov 2018, 19:59:
Renault megane II 2004 1,6 benzina
fani-tecuci
De cele mai multe ori se rupe un fir in furtunul de legatura dintre masina si portbagaj, cel care se indpaie de fiecare dată cand deschizi portbagajul.
Desfa capitonajul la capacul portbagajului, scoate mufa din lacat si elibereaza firul din cleme ca sa îl poti extrage usor prin furtunul de legatura.
Analizeaza fiecare fir in zona furtunului flexibil, trage de ele usor, indoaie le pe rand si ai sa ti dai seama care e rupt.
Multe megane uri au problema asta
Mult succes!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.