Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CONSUM INSTANT
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
CRYSTYANN
SALUTARE!am un reno megane 1.4 16v si consumul instant mi se pare cam maricel... ex:in orasin treapta a3 a la viteza 50km/h,imi indica 10...chiar si 12 litri...si uneori la plecari mai sportive chiar si 14-15 litri,iar la drum ,in afara localitatii in treapta a4 a la 90 km/h cam 6,5 litri,iar in treapta a5 a la 120 km/h cam 8 litri.este normal?dar benzina nu mi se pare ca ,virgula,consuma mult ...sau nu i-mi indica bine calc de bord consumul instant???
cj98czh
Oare nu sunt atatea topicuri in care se discuta despre consum...chiar era nevoie sa mai deschizi unul????

Da si tu SEARCH si o sa te lamuresti.... nu-ti fie lene...
papa_mulo
Alta treaba nu ai si tu decat sa stai cu ochii pe consumul instant? Nu are nici o relevanata la mersul in oras, el poate da niste informatii orientative doar la mers constant. Important e consumul mediu nu cel instant...
gotty
sa vezi consum la 1.5 de 20-25% radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.