Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Aro 10
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
costinelu
Cumpar Aro 10 sau alta masina de genul asta pentru a o restaura.doresc una care sa nu aibe mari probleme la motor si care sa cupleze 4x4. starea caroseriei nu e prea importanta, dar sa fie functionala.
Astept oferte si poze .
claudiu_buhan
pai cat oferi tu? eu a mo bucata aro 10 in stare de functionare
barbera
si io una cu 4 locuri plus bena....
tatabobu
Claudiu, Barbera: din regulamentul bursei:

art. 6. Cei care VAND ceva intr-un post de CUMPARARE, vor fi avertizati prin sistemul de warn al forumului daca nu pun pretul de vinzare, ci scriu doar ceva de genul "am eu, cauta-ma", "cit oferi".
costinelu
claudiu : maxim 1000 lei.depinde si cum arata.da-mi mai multe detalii te rog, si eventual niste poze.
Motreanu Sorin
Incerca sa gasesti unul din prima perioada a aniilor 80.Aveau tabla mai buna si nu este exclus sa mai gasesti dar cu rabdare.Jantele,ceasurile de bord,scaunele fata si multe alte elemente erau aceleasi ca pe dacia 1300.Cred asadar ca este un model care merita reconditionat si care are valoare peste timp.
Felicitari pentru initiativa,nu sunt multi care au dorinta de a acorda atentie acestei masinute care chiar daca a fost din unele puncte de vedere "proasta" va deveni peste timp foarte valoroasa.
Spor la cautat si sper sa gasesti una cat mai apropiata de prima varianta aparuta.Vezi ca exista si forum aro (aro4x4.net parca) unde poti vedea masina lui Misi din Cluj care este din primele modele.
Succes
costinelu
multumesc de incurajari.eu nu intetionez sa o reconditionez pentru ca e cine stie ce masina, si vreau doar sa ma distrez cu ea pe coclauri. oricum nu ma grabesc, mai caut...
Motreanu Sorin
Imi cer scuze,am crezut ca reconditionarea este in scopul pastrarii si conservarii unui astfel de model nu in scop de distractie unde o sa-si dea repede "duhul" cunoscuta fiind fiabilitatea scazuta a modelului. sad.gif
Desigur nu este cine stie ce din potriva dar estre un produs romanesc care inca nu si-a gasit destula pretuire in lumea amatorilor de vechituri.Vor deveni pe cat de proste sunt pe atat de valoroase peste vreo 20 de ani cand poate vom numara pe degete cine va mai detine asa ceva.
Inca o data scuze pentru intrventie...succes la cautari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.