Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: REDAC CRAIOVA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
automao66
am o laguna cu probleme la compresorul de ac (zgomot puternic) am fost sunat de seful de service renault ca masina este gata ,cand am asuns am constatat ca zgomotul a disparut dar in schimb AC nu mai functioneaza mi sa spus sa o iau din service daca nu ma dau in """"""JUDECATA"""""", TAXA DE PARCARE, o tineau pe a lor ca ac functioneaza am incercat sa vorbesc si cu alti clienti renault din sala de asteptare sa isi dea si ei cu parerea pt o treaba simpla SA SE UITE PE UN TERMOMETRU CARE NU SCADE SUB 15 GRADE """trebuie sa scada sub 5grade dupa 5 min ""in momentul aste au chemat paza si MAU DAT AFARA nu am mai auzit asa ceva

ps MASINA MAI ARE 2 LUNI GARANTIE ''cred ca deaia''

AM INREGISTRARI CU TOT INCIDENTUL PETRECUT IN SERVICE RENAULT REDAC


****************UNDE A AJUNS SI CRIZA ASTA*************************
gotty
pai pune inregistrarile sa vedem si noi...
aleksanders
cand ridici masina trebuie sa semnezi ca au efectuat remedierile cerute- daca tu ai trecut ca problema nu a fost rezolvata poti face reclamatie la renaul si or sa aiba un control ca nu isi respecta statutul de service agreat renault - bafta
automao66
dupa ce le folosesc in istanta si in presa vi le pun pe toate
gotty
ok.bafta!sa ne scrii!
adi_ar
Unde si cum ai facut verificarea?
Ai avut termometru la indemana sa verifici cele 4 C?
Din cate stiu eu, daca ti-ar sufla aer de 4 C pe aeratoare (temperatura din frigider), ai intepeni urgent !
automao66
masina este si acum in service redac tot ce sa verificat este cu aparatura lor , in carte scrie 5grade dupa 5 min (masina ajungea la 2-3 grade inainte)

ps am prieteni care lucreaza la termoking
vali.petrica
QUOTE(automao66 @ 25 Mar 2009, 10:18)
masina este si acum in service redac  tot ce sa verificat este cu aparatura lor , in carte scrie  5grade dupa 5 min  (masina ajungea la 2-3 grade inainte)

ps am prieteni care lucreaza la termoking
*



mai bine ti-ai cumpara un frigider sa dormi cu capul in el, poate asa o sa-ti mai revi, cred ca ai creierul cam incins.
2-3 grade inainte? erai la morga de mult!!!
$$ilvviu
Imi pare rau sa aud asa ceva.
Sa ne tii la curent cu demersul tau si nu ar fi rau daca ai pune si o dovada a ceea ce ti s-a intamplat.

Petrica, mai bine ti-ai revizui limbajul!

Uitati ce da Autodata
hellcat
QUOTE(automao66 @ 25 Mar 2009, 09:57)
dupa ce le folosesc in istanta si in presa vi le pun pe toate
*


Prin presa n-am citit nimic legat de problema ta. Cu procesul cum stai??
Ma gandesc, ca daca tot ai iesit cu o poveste acuzatoare pe forumul asta, s-o probezi cumva, asa mi s-ar parea mie normal.
DrUsKy_1983
aproximativ multumit numai la ei apelez pe o scara de la 1 la 10 nota 8
cosminclc
am trecut si eu pe la ei, ce e drept nu cu o problema prea mare, personal mi s-au parut ok.
bejanmarinel
sunt client vechi al lor cu mai multe masini si au fost ok cu mine.
Primaru123
Salut. Sunt client din 2003 la REDAC, si dupa aproape 9 ani de cand ii stiu am sa va spun decat: fugiti de ei ca de dracu ! Am avut niste probleme cu masina, am sunat la Renault Romania si mi-au zis scurt ca SERVICE-urile (TOATE) Renault au decat contract de parteneriat si nu se subordoneaza RENAULT decat in vanzari smile.gif


FUGITI de REDAC !
Radus23
QUOTE(Primaru123 @ 28 Feb 2012, 15:24)
Salut. Sunt client din 2003 la REDAC, si dupa aproape 9 ani de cand ii stiu am sa va spun decat: fugiti de ei ca de dracu ! Am avut niste probleme cu masina, am sunat la Renault Romania si mi-au zis scurt ca SERVICE-urile (TOATE) Renault au decat contract de parteneriat si nu se subordoneaza RENAULT decat in vanzari smile.gif
FUGITI de REDAC !
*




Perfect de acord fugit cat puteti

Am avut o avarie pe usa din spate, dupa 2 luni a cazut bandoul si ce sa vezi la capete erea prins cu banda dublu adeziva si doua clipsuri in mijloc (din 4 clipsuri), nu mi-a venit sa cred asa ceva, cumpar bandou alte tipuri de clipsuri, nimic ciudat asa or fi fost ale lor.
Fata de use la interior erea intredeschisa in partea de jos, zic hai sa ma uit si la asta , ce sa vezi lipsa 2 clipsuri si toate celelalte aprox 6-7 identice cu cele puse la bandou.

Si in spatele blocului(cum am facut eu acum) o reparau cu mai multa responsabilitate.
Nu m-am certat, nu-i cunosteam dar parca au facut-o in bataie de joc pentru 4 amarate de clipsuri si un bandou.
2theo
Credeam ca numai eu am fost fraierit de baietii de la REDAC , vai mama lor , o neseriozitate crunta , lipsa de respect si cate as mai zice .
Razvione
Eu am fost si sunt multumit de REDAC , de fiecare data cand am fost nu am avut ce sa le reprosez.
Catalinmodena
De priceput,se pricep.Nu zic.Insa mai sunt o groaza de capitole unde ar trebui sa umble.
sailor man
Nu asa domnilor , masina aflata in garantie "pute" la orice service ! Daca service-ul si-a batut jos de dumneavoastra si vreti sa le faceti figura, inspectati tehnic masina la un centru ITP dupa care mergeti imediat la service-ul Renault ! Le spuneti ca vreti revizie si-i lasati sa faca ce-i taie capu ! Cum iesiti din service-ul Renault, imediat mergeti inapoi la ITP si cereti iarasi expertiza sa va spuna ce s-a reparat si ce nu . In baza inspectiilor ITP si-n baza facturii reviziei tehnice , daca service-ul v-a mintit o pateste urat !

SFAT AVOCATESC , TERTIP :

Ii puteti jupui nu pe valoarea pieselor masinii, ci pe comisionul perceput de avocat !
Daca aveti o ruda apropiata avocat , sotie , frate, cumnat , verisor , un bun amic , aranjati cu el de forma sa pretinda chipurile ca va reprezinta contra unei sume imense . In mod normal daca service-ul nu v-a executat lucrarile conform facturii, iar expertiza ITP confirma asta , service-ul care a comis magaria s-a ars, va trebui sa plateasca cheltuielile de judecata , sa va repare masina , iar daca avocatul tocmit de dumneavoastra a cerut o suma mare nu-i vad bine pe cei de la service . Greselile se platesc uneori scump !

Am aplicat metoda si a mers , e drept nu la Renault la alta marca auto , da ma gandesc ca banii n-au miros , schema e aceeasi , pana la urma cine va minte merita sa plateasca scump ! Aparati-va drepturile !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.