Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: radio CD MP3 marca LG
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
Schumi
Salut! As vrea si eu sa-mi iau un radio CD cu MP3 pt Loganul meu ceva mai ieftin(nici foarte ieftin) in jurul a 200 de lei si sa se auda cat de cat(nu folosesc boxele la maxim). M-am tot uitat pe price.ro(sper ca nu incalc regulamentul facand reclama...) si am gasit marca LG cea mai ieftina. Am fost ieri la Metro si m-am uitat la panoul cu boxe si radioCD-uri si am fost cam dezamagit de faptul ca displayul la cel prezentat mai jos abia se vedea si in plus din alte unghiuri nu se vedea deloc. Am facut comparatie cu celelalte. A cumparat cineva acest produs?Daca da, sa-mi spuna si mie cum e.
Astept si pareri in legatura cu radio CD marca LG.
http://www.price.ro/preturi_lg_lac_2800_138637.htm
BlaueCorsa
Eu mi-am luat un Blaupunkt Milano MP-28 cu 240 RON de la un cunoscut retailer si sunt foarte multumit. Daca vrei detalii da-mi pm ca sa nu facem reclama... In plus, gasesti telecomanda care se fixeaza pe volan la vreo 80 de lei.
bruuum
eu mi-am cumparat un cd-player auto lg... sunt multumit de el... isi face treaba, insa nu reda foarte frumos melodiile...
AlexBanu
Calitate pret sunt ok..pentru cei care nu stiu sunt facute mai nou sub licenta Pioneer..Asta inseamna ca 2 mil dai 2 mil face..
bruuum
probabil ca cele fabricatie pioneer sunt mai bune. Eu l-am luat dintr-un hypermarket. Azi m-am uitat putin pe carcasa si nu scrie unde este fabricat... eram multumit sa scrie macar China... cineva mi-a spus ca e posibil sa fie de pe vapor smile.gif) eu cred ca sunt sanse... dar... asta e... smile.gif)
AlexBanu
Nu man toate sunt..vezi asemanarea intre modele ca si design..
Mi se pare normal sa nu scrie pe ele..E facut in China cu siguranta insa toate sunt in ziua de astazi asa ce nu e problema..
Schumi
bruuum: ce LG ai luat si cum se vede displayul, ca eu de asta nu eram multumit in primul rand?
cristianrobert
salut eu pe dacia mea am luat lg 230 lei din auchan scoate 4x50w am 2 boxe pe spate mari si 2 difizoare mici pt inalte si se aude foarte clar so puternic eu personal cind dau la maxim nu mai pot sa stau in masina ,sint foarte multumit de el.si are si mufa aux pe fata.
Schumi
Am mai citit si prin alte topicuri despre LG si m-am lamurit,ma orientez catre alt model(de ex am gasit Sony Xplod-CDX-GT-23la 250 de lei).
Se poate inchide, mersi
bucatzel
Daca insonorizarea masinii nu-i geniala, sincer nu conteaza ce iti iei. Decat poate daca faci auditii in masina, cu motorul oprit tongue.gif

Cand am cautat pentru mine, singura conditie pe care am avut-o a fost sa aiba mufa usb. Si am gasit un ELTA la 250 de lei (asta acu' vreo doi ani), cand sony-ul cu usb pe el sarea de 500. La sony-ul asta o sa stai sa-ti scrii cd-uri de fiecare data cand vrei alta muzica in masina. La cum am facut eu, am un cd care sta tot timpul in player, si ala canta daca mi-am uitat stick-ul pe undeva.

Uita-te dupa chestii care ti-ar putea fi utile, nu dupa feature-uri pe care nu le vei folosi niciodata.
Schumi
Am vazut marca asta ELTA pe la Metro si atat. Nu stiu cat de grozav e avand in vedere si pretul(sub 200 de lei un CD player cu MP3). Mi se pare cam "no name". Intr-adevar e super cu USB ca nu mai stai tot timpul sa scrii CD-uri dar eu scot masina cam odata la 2 luni asa ca nu e mare lucru...Mersi oricum pt sfat.
zanga
Am avut eu ELTA si era ok daca zici ca ai nevoie de el o data la 2 luni e arhisuficient.
Schumi
Poate sa-mi spuna cineva din cei care au sau avut ELTA pe unde sunt facute,ca are unul cu USB si SD la Metro la 210 lei?
Cautand pe Google,normal, am gasit si site-ul lor. Sunt nemti, dar de care, din aia buni sau rai ca si Domotec, de exemplu, e nemtesc?
Schumi
Se poate inchide, am luat deja un Blaupunkt Milano MP 28 pe care nu l-am probat inca la CD dar la prima vedere e OK.
Mersi
BlaueCorsa
Iti recomand si un RC-10 la el, il montezi in 5 minute si e foarte comod.
bruuum
Schumi: lg-ul meu avea fata neagra din cate imi aduc aminte ecranul mai mic iar in stanga avea doua butoane rotunde, unul de volum si unul pentru schimbare foldere si melodii...

eu am renuntat la el... am luat un blaupunkt london mp48 si o telecomanda rc-10 neagra... acum e viata.... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.