Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ac indicator temperatura
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
VIPESUL
Am desfacut azi ceasurile din bord pentru a sterge praful din ele ca se vedea urat iar cand le-am montat la loc acul indicator de temperatura nu mai statea la locul lui. Mentionez ca l-am reglat in fel si chip dar nu sta ,lucreaza creste la temperatura dar dupa ce opresc masina si o incui scade de tot in jos.Ce pot sa-i fac nu am fortat nimic pe la acel ac indicatorcand am sters praful! oare ce sa fie?
Io_mi_s
Nu ma prind. Se duce la 'ora 6'?
hellcat
Dupa ce umbii pe unde nu trebuie, se intra in modul test al acelor, sa se calibreze.
Sau poti merge la un service reno si sa faci scandal, sa-ti schimbe bordul pe garantie! wink.gif
VIPESUL
cam asa ceva in jur de ora 9 si la nivelul maxim de temperatura abia ca ajunge cam pe unde ar fi prima linie

22 Mar 2009, 21:32:
nu mai e in garantie cum intru sa calibrez acele? daca ar fi ars contactul nu ar merge deloc plus de asta nu am de ce sa tip la cei de la reno asa e mi-am bagat nasu pe unde nu trebuie vorba lui hellcat.
iar tu draga hellcat daca ai o problema neaparat cu mine te rog zimi si ne vedem sa discutam eu zic ca ne cunoastem

22 Mar 2009, 21:33:
plus de asta draga hellcat scandal nu fac pentru bord ci numai pt placutele de frana
hellcat
Nu ne cunoastem, ti-am mai zis...ma confunzi cu altcineva.
Si NU, n-am nimic cu tine...doar ti-am oferit 2 solutii!!
semit
hellcat are dreptate.. asa ti-ai mai stricat si distributia.. acu si acele.. mai omule.. ocupa-te de alte lucruri prin casa , dar tare mi-e frica ca le strici si pe alea.. wink.gif
VIPESUL
bine ar fi sa nu ne cunoastem si nici sa nu ne vedem vreodata daca esti persoana pe care eu o ^indragesc ^cel mai mult si din cauza caruie masina mea a suferit 3 luni de zile.
Si zi cum se face calibrarea acelor?

22 Mar 2009, 21:43:
asta e draga semit nimeni nu sa nascut invatat si sincer totul se repara ca si cu distributia am dus masina in alt judet ca cei din Bacau nu se pricepeau si daca cateodata nici service-ul nu te poate ajuta atunci cine
hellcat
QUOTE(VIPESUL @ 22 Mar 2009, 20:40)
Si zi cum se face calibrarea acelor?
*



Nu-ti spun...ca daca arzi bordul si calculatoarele masinii...?! icon_mrgreen.gif
VIPESUL
asa cum ai spuneam si lui semit nimeni nu se naste invatat nui de mirare ca pe aici numai se discuta si toti isi dau cu parerea dar nimeni nu stie nimic nu-i nici o suparare daca nu-mi spui oricum stiam ca nu prea ai de unde sti, pluc de asta am uitat sa te felicit hellcat pt noua ta masina e in culoare ca a mea
A l e x
VIPESUL, ai facut acest topic ca sa ameninti lumea si sa critici forumul? Se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.