Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caut cod producator bieleta antiruliu sau bieleta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
bobro75
excl.gif tre s-o schimb si la magazin nu au codul piesei
Ryk
pai sunt doua piese diferite. bieleta antiruliu e una si mai e bieleta de directie si bieleta anticuplu. care din ele? Oricum e imposibil sa nu-ti gaseasca la magazin de piese auto o piesa dupa codul masinii, mai ales o piesa ca asta.
gruita2005
Iti dau eu lista cu piesele si codurile Swag, codurile de referinta Renault sunt in coloana Ref-no. Eu stiu ca se potrivesc la toate megane-urile dupa 2002. Poate difera vreo piesa dar nu prea cred. Sper sa te ajute!
19vik
Pentru M2.1 codul bieletei antiruliu e 8200166159, cum a lui e din 2004 aia e. Nu se potrivesc chiar la toate, la PDG are alt cod: 8200669066.
Bieleta de directie in schimb are acelasi cod: 7701474448.
danzel
Are cineva idee ce producator a facut aceasta bieleta antiruliu ? Nu se vede codul...
Are 285 mm intre axe.
Este cea originala si abia dupa 150 000 km a cedat, cea de pe dreapta !

Editat ulterior:
Intre timp am comandat bielete SWAG GERMANY. Sper sa fie bune, ca si cele nemtesti... smile.gif
danzel
Le-am si montat.
Inca nu am curatat tijele vechilor bielete, am vazut doar simbolul rombic... Se vad foarte bine codurile de pe partea cauciucata (dupa 15 ani !) ceea ce inseamna ca acolo e secretul unei bune etansari, vis-a-vis de pivoti... Au "doar" 15 ani si 150 000 Km.
Abia astept sa vad cine le-a produs !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.