Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan pe drumuri forestiere
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
Ygi_17
Posesorii de Logan sunt rugati sa-ti spuna parerea cu privire la fiabilitatea masinii pe drumuri de tara, neasfaltate, forestiere etc.
Asemenea "drumuri" cum afecteaza bucsele, ambreajul, directia etc. Merita sa-ti cumperi un Logan si sa-l bagi pe astfel de drumuri sau se strica repede si bagi bani grei la reparatii?
Ma refer la drumuri uscate dar pietruite sau chiar de pamant.

cei care-l folosesc pe astfel de drumuri sunt rugati sa ne spuna cum se comporta masina dupa o anumita perioada de folosire.




aphophis
logan cu peste 35k km la bord, din 2005. Pana acum nici o problema la partea de suspensii, cu toate ca a circulat pe niste drumuri proaste (viseu-borsa , maramures), cu toate ca zilnici face cam 300m cand iese la drumul principal, pe un drum neasfaltat.. insa mai are greieri din cand , in cand, insa asta nu ma deranjeaza, deoarece masini mult mai scumpe, purtate pe aceleasi drumuri, au si ele greieri (vw passatul unui vecin putin mai departat)
alindrgn
greieri au mai toate masinile, datorita plasticelor din masina. si la clio si la megane mai ales bubuie plasticele prin interior mai ceva ca la logan
:::AL3X:::
toate masinile au greieri numai ca ar trebui la service la revizii ca cei autorizati sa stranga acele suruburi si astfel s-ar diminua nr greierasilor!
cj98czh
QUOTE(alindrgn @ 16 Mar 2009, 18:59)
greieri au mai toate masinile, datorita plasticelor din masina. si la clio si la megane mai ales bubuie plasticele prin interior mai ceva ca la logan
*




Asta ai vazut-o tu conducanf aceste masini nu???

Te invit la o tuta cu al meu sa vezi nu sunt...
IRONICK
atunci ca recomandare, du-te la un control orl
pcs
Logan Ambition 1.6 MPI/2005, 40k km, purtat cam 30% pe drumuri de tara si cam 20% pe drumuri cu gropi in oras = 2 greierasi, 1 la centura soferului - reglajul pe inaltime nerezolvat, 1 broasca portierei soferului, rezolvat
corvinarh
sunt rezistente... avem doua la serv, unul 1.6 16 v si unul 1.5 dci, in jur de 80000 km fiecare... se schimba 7 soferi/soferite pe ele... si drumuri... de toate categoriile... si merg... inca...
Roberto$
Mi-au cedat amortizoarele dupa 40000km rulati pe drumuri proaste.In rest nu mai am nicio problema insemnata.Mentionez ca am un logan papuc si este destinat distributiei de produse alimentare deci km astia ii are in mai putin de un an de la achizitie.
bobo77
Pe drumuri proaste si incarcat la greu nu?
DragosHP
Logan Preferance 1.5 dci 2006 ( al unui prieten) rulat zi de pe drumuri forestiere, ..menajat cat de putin, inlocuit in afara de consumabilele care au facut obiectul reviziilor ) pe la 60000 bielete de directie dreapta,stanga, pivot cu tot cu brat drapta , pe la 130000 inlocuit din nou , bielete de directie , (inca ceva bucsi, nu mai stiu exact care ) discuri de frana , amortizoare , fata, spate .. si cam atat ! in prezent aproape 150000, masina merge ca in prima zi ! Motorina 90 % Petrom !

GZR
Logan Laureate Plus, 1.4 mpi, 53000 km numai pe drumuri bune (95%). In afara de benzina (100% Petrom) si solutie de spalat parbrizul....nimic, fara greierasi, merge mai bine ca-n prima zi. Foarte buna masina.
PS: reviziile facute la timp si fara probleme (ulei si filtru). Acum este in service pt placutele de frana.
umbra_ta71
Am mers cu Gloanul meu 1.5 dCi pe un drum naspa rau intre Sinaia si Padina - cca 30 km - din care aproape 20 km numai urcare panta de 10 % ... si a fost super ok ... in afara consumului intre 10 si 11 %
paul_pt
referitor la greieri smile.gif un pr m'a plimbat cu masina lu tacso , un bmw x6 . 33.000 km . cand dadea in gropi parca se rupea . si greieri avea ogroaza. credeam ca numai masina mea are .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.