Incep cu deci:

Se ia aceasta masina: [attachmentid=1627504384] , se aduce, cu ajutorul unui incompetent care nu stie ca intoarcerea in trei manevre se face dupa ce te asiguri, in aceasta stare: [attachmentid=1627504385] , si se apeleaza la Mega Prod Serv pentru reparatii (la recomandarea agentului de asigurari, care in apararea lui a zis ca voi fi rezolvat mai repede - a durat fix o luna si 7 zile, dar nu a zis nimic de calitatea lucrarii) si iata rezultatul: [attachmentid=1627504388].

Am fost imbarligat cum ca e din cauza lacului, i-am zis "nene, e alta culoare". S-a fastacit mi-a invocat faptul ca la fabricare masina a fost vopsita cu vopsea "2k" iar acum nu se mai gaseste decat ecologica si nu mai ies aceleasi nuante. Mai mult decat atat, mi-au zis ca vopseaua trecuta pe placuta ovala era alta decat cea de pe masina (???!!!), respectiv e mult mai deschisa, asa ca a "pigmentat-o" el - traducere in limba romana a bagat negru pana cand a crezut el ca a ajuns la nuanta cautata. Parol!
Mi s-a promis in schimb ca ma va rezolva, adica se va gandi ce putem face sa iasa mai bine... dry.gif Am eu niste tuburi de la reno cu exact vopseaua de pe masina si a zis ca il pot ajuta alea... Sunt sceptic.
De semnat am semnat din pacate, in schimb nu sunt toate actele atasate la dosar, se pare ca e nevoie de o copie dupa CI proprietar, recte tata. Incerc sa mulg chestia asta acum.

Asadar, foarte profesionisti oamenii acestia, sper sa le prinda bine recenzia mea.

Ceva mai multe poze post-vopsitorie am pus aici.