Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: se poate schimba culoarea la radio-cd original?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
suzu
- am un megane 2 din 2005; am avut pe el radio-cd original update list care se aprindea pe portocaliu (culoarea butoanelor); l-am vandut...am pus un mp3 alpine 9812...acuma vreau sa vand masina cu un radio-cd sau mp3 mai ieftin, nu are rost sa o dau cu mp3-ul apline, si asa am facut greu rost de el...

- am gasit un radio-cd original de megane, tot modelul update list, exact exact ce am avut eu pe masina; merge perfect, se potriveste cu comenzile, are si cod, tot ce trebuie mai putin culoarea, butoanele se aprin pe ALB si nu pe portocaliu; radio-cd-ul este de pe un megane din 2006; acest lucru este normal, din 2006 s-a facut modelul megane 2.2 la care tot interiorul (bord, butoane, afisaj, etc) se aprinde pe alb-bleu deschis;

- intrebarea mea este: se poate schimba culoarea la acest radio-cd din ALB in PORTOCALIU? este vorba doar de un simplu led sau toata "fatza" la radio-cd tre schimbata?

multumesc!
stanyc2003
O intrebare am! Nu are legatura cu ce ai intrebat tu!
Unde ai schimbat ledurile de la bord? Se schimba usor?
Merci
slider2
nu a specificat nicaieri ca si-a schimbat ledurile, ci tocmai ca sa nu schimbe tot bordul in alb (desi dupa mine, eu asa as face, arata mult mai bine iluminat ca la megane 2.2), vrea sa schimbe culoarea rcd-ului in portocaliu.
@suzu incearca la cei care schimba ledurile pe la solenza, logan, etc. vezi ca au anunturi pe la bursa. cei mai cunoscuti in domeniul asta sunt userii dsign, dydycom, free_fiber.
Avani
@suzu: incearca AICI


@stanyc2003: initiatorul topicului nu a precizat ca si-ar fi schimbat lumina portocalie din bord, din contra, vrea ca tot bordul sa fie portocaliu.
suzu
exact, eu vreu sa stiu doar daca se poate schimba culoarea doar la cd player, din ALB in PORTOCALIU! atat!
stanyc2003
greseala mea! sunt cam obosit si am citit printre randuri:)
sorry
suzu
nu e problema...toti gresim biggrin.gif

merci mult slider2; am dat pm fiecaruia...sa vedem ce si cum si daca se poate smile.gif

sa fie doar un banal led care lumineaza toata fatza?
19vik
Ai intrebat in vre-o 4 locuri, numai unde trebuie nu... daca se poate din portocaliu in alb, evident ca se poate si invers, e vorba de cateva leduri:
http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=445...ndpost&p=597193
Dsign
se poate schimba culoarea in playerul original, insa nu se pot face multe combinatii. Pentru detalii, va rog PM, o sa pun citeva poze zilele astea


Nu este un singur led pe toata fata, in general fiecare buton are ledul lui, doar la comenzile acelea mari, din stinga si din dreapta memoriilor, acelea care sunt grupate cate 4 switc-uri pe un buton mare, romboidal, acolo sunt 2 leduri pentru cele 4 switch-uri
suzu
merci vik!
suzu
gata, am rezolvat cu Dsign
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.