Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 2 difuzoare Magnat New Edge 2.13
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
alexxutzu
Vand 2 difuzoare de 13cm Magnat New Edge 2.13. Se dau doar difuzoarele pentru ca tweeterele le-am dat deja, le-am cumparat cu 5 mil acum sunt 6 mil, le-am avut pe masina dar mi-am unele ovale si acum le vand. Singurul defect vizibil este o crapatura pe marginea unui difuzor, unde se prinde difuzorul in surub, le-am strans stramb cand le-am montat si a crapat acel plastic de pe margine, nu are nici un efect asupra sunetului, se aud impecabil, facem si proba daca doriti. Am atasat si niste poze mai jos sa vedeti exact despre ce este vorba.

Pret: 150 ron ultimul pret

0765448029 Alex

# diametru woofer: 13 cm
# putere: 180W RMS (360W max)
# SPL: 90 dB
# raspuns in frecventa: 28 - 35.000 Hz
# impedanta: 4 ohmi

Woofer

* Sasiu din aluminiu cu tehnologie Airflow
* Membrana extrem de stabila din aluminiu acoperit cu material ceramic
* Sistem magnetic special proiectat pentru liniarizarea inductantei, minimizand astfel distorsiunile si largind gama de frecventa utilizabila
* Suspensie din cauciuc de inalta elasticitate, avand ca rol maximizarea excursiei membranei
* Grila din aluminiu

10 Feb 2009, 11:10:
up pentru niste difuzoare foarte bune!
gcalin
ceva poze mai clare?sunt interesat
bolidu
Si eu as fi interesat... poze mai clare si mai in ansamblu pls
alexxutzu
pai daca vreti sa le cumparati, puteti sa le vedeti live sa vedeti exact despre ce este vorba, eu chiar azi o sa lipesc acel plastic unde este crapat, se pot si auzi sa va dati seama ca nu au nici o problema de sunet ci doar estetic. O sa fac in seara asta niste poze mai clare biggrin.gif

11 Feb 2009, 21:41:
iata si pozele, au inca foliile pe magnat, acum am lipit acel plastic.
bolidu
Absolut superbe ..daca dau de bani zilele astea te scap de ele !
gcalin
sunt super faine.ce putere ai zis ca au?pot sa le pun pe amplificator?
si care ii ultimul pret de vanzare?
alexxutzu
au 360w maxim si 180w rms, da merg superb pe amplificator, suporta bass la volum mare, ultimul pret este 150 ron sau 180 ron cu tot cu grile,cu inscriptie Magnat din aluminiu sigilate, nu au fost folosite. Le dau asa ieftine pentru ca am nevoie de bani sad.gif

13 Feb 2009, 11:28:
sus
alexxutzu
up!
alexxutzu
s-au dat, se poate inchide!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.