Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suport termostat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
Vallybz
Intampin o alta problema.....cand am tras capota si am accelerat mai tare a inceput sa imi sara apa pe la termostat...am fost cu ea la meacanic si mi-a zis ca trebuie sa imi iau suport termostat....intrebarea e unde gasesc doar suportul...fara termostat
cj98czh
Ai incercat la dezmembrari? sau magazine auto mai rasarite?
Vallybz
am cautat pe net...si am gasit doar cu tot cu termostat
skymax
Ai incercat sa strangi suruburile care fixeaza suportul de motor?Sunt trei suruburi care le poti strange cu o cheie de 10.Incearca nu ai nimic de pirdut.
Dodone
Acolo trebuie demontat, verificata (eventual corectata) etanseitatea.
Vallybz
pai asta o sa fac cand am nevoie..imi rest nu imi pierde apa deloc....dar mai am cazuri cand imi place sa o duc in tureeeeeeeee
alex05
Eu cred ca problema ta nu este de la carcasa termostatului ci de la termostat . El are o gardnitura de cacuciuc care tine loc de garnitura carcasei cum este la alte masini . Probabil ca este imbatranita si nu mai face fata . Daca vrei neaparat am eu o carcasa si ti-o fac cadou .
Vallybz
ti-as fi recunascator....biggrin.gif
Vallybz
multumesc lui alex05. am rezolvat problema cu piesa data de el....se poate inchide acest topic
oves
imi puteti explica unde se afla termostatu la 1.6 16v ?
espacern
@oves=Termostatul se afla in partea dreapta a motorului sub cele doua capacele ce acopera arborii cu came.
Am pus o poza poate te ajuta.
Numai bine!
Cretzuuu
problema asta o am si eu, curgea apa, pe la capacul termostatului, l-am schimbat anul trecut si acum iarasi am aceeasi problema, acum am luat doar capacul de la dezmembrari, se potriveste de pe solenza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.