Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbatorul de viteze are joc rau
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Renaultouille
salut! am observat ca de la o vreme schimbatorul de viteze are un joc puternic. de la ce ar putea fi? trebuie sa schimb ambreiajul dar...nu vad legatura cu schimbatorul...multumesc
shoTgunu
s-a uzat/stricat bieleta anticuplu, vezi ca mai sunt topicuri pe tema asta, da-i cu search.
Bafta
Renaultouille
bieleta aia antiruliu am schimbat-o acum vreo 7000 km deci am scos-o din calcul...si in plus cand e vorba de vieleta se simte altfel adica in momentul in care esti in viteza si accelerezi si apoi iei piciorul din acceleratiese va misca rau schimbatorul.mie mie se misca pe o raza de 2 cm doar levierul
shoTgunu
nu stiu ce sa zic, oricum ti s-a dus vreun tampon de la cutie.
alexumf
In mod cert nici o legatura cu ambreiajul. Levierul are la baza o bucsa de teflon(cred). Sunt de parere ca a capatat joc si trebuie schimbata. Exista un tutorial legat de montajul cotierei. Analizeaza pozele sa vezi despre ce vorbesc
Succes
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.