Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cel mai nou club din Braila MAK motorsport
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport
nokiaccr
Cel mai nou club din Braila care deja are 18 membri !!!

Fiecare dintre noi suntem mai mult decat apropiati ai sporturilor cu motor fie el Moto Auto sau Karting. Cei mai multi suntem vechi participanti ai raliurilor tehnico-aplicative binecunoscute deja in Braila, dar lista se extinde si cu impatimiti moto si mai ales cu cel mai tanar membru, Ene Roberto: vicecampion karting clasa Pufo.
Prin infiintarea acestui club dorim sa aducem Braila pe lista oraselor cu activitate majora in lumea curselor si lucrul asta se va vedea inca din anul ce urmeaza, in cel mai scurt timp posibil vom posta si calendarul competitional propus.
Cam atat despre noi pentru inceput, veti afla mai multe pe parcurs In continuare invit proaspetii membrii sa posteze cateva cuvinte.
CRC'ul
prima mea masina (ca si la multi altii din club) a fost dacia, acum am un logan ..si inca ceva. Ideea e ca la dacie am modificat prima data un motor..si de la asta la curse e un pas mic ..si de la curse la un club auto..iar e un pas mic ..dar greu. Noi l-am facut.
turturel
Iata un proaspat membru. Pe aceasta cale doresc sai multumesc dlui Ene dar si colaboratorilor sai pt initiativa sa. Poate in acest fel va reusi si Braila sa iasa in evidenta cu ceva pozitiv, ca de rele ne-am cam saturat cu totii. Numai bine tuturor si va asteptam la inscrieri.

P.S. Cum spunea si colegul nostru de mai sus..nu e nevoie de "n" cp..ci doar putina ambitie si pasiune pt sporturile cu motor. Mai mult sau mai putin si eu am inceput si sunt in continuare incepator in ale condusului..si fac asta pe o Dacie.
br03gnn
si la primul raliu au fost prezente 30 de automobile
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.