Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alarma Eaglemaster CL5100
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
ador13
Alarma mea Eaglemaster CL5100T a inceput de vreo 2 zile sa se dezarmeze singura. Indiferent ca este activata sau nu alarma, tot isi da singura comanda de deschidere, din cand in cand.
Habar nu am de la ce ar putea sa fie.
Daca stie cineva ce are va rog sa ma ajutati.
Multumesc frumos
ador13
Mai nou, azi in timp ce fumam o tigara la geam a inceput sa piuie singura, din cauza senzorului de socuri usoare.
Nu era absolut nimeni langa masina, nu tuna, nu fulgera.
E cazul de o alarma noua?
tester
nu ai avut vreun vizitator pe sub ea? ca am patit-o eu odata cu un caine care dormea sub masina mea si cand dadea sa iasa imi tipa alarma
Fratzica
eu zic ca e cazul sa iti iei alta alarma.
Paul Gabriel
eu zic sa incerci cu alta baterie, asa avea un prieten, o arma si dupa un timp se dezarma singura. A schimbat bateria si nu a mai avut probleme
romeo3108ro
la cat costa un eaglemaster eu zic sa iti cumperi alta cu toata incredrea
P.S. a luat-o razna soft-ul
gyproc79
sal. alarmele in general o iau razna daca alimentarea cu tensiune scade sub 11-10 V. Mai intai poti verifica tensiunea la baterie, adica faci un test de baterie, logic cu motorul oprit. pe urma dupa cate stiu eaglemaster in general are si buton de reset. parca cu contactul pus, se apasa butonul respectiv, buton care e pe cablu, adica se poate ascunde oriunde. daca bateria ta e ok, ai resetat si alarma si tot face figuri.. .at sorry... alarma noua. eaglemaster in general e ok, nu recomand alarmele ieftine... chinezesti tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.