Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: laguna 1 ph1 sau ph2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
gbs01983
salutare,tot eu sunt.As dori o lamurire,ce inseamna laguna 1 ph1 si ph 2??
de ex laguna mea din 94,1.8 benzina de care este?motorul este F3P.stie cineva ce reprez si care e difer dintre ph1 si ph2??

ms mult
faustino
una dintre diferente este face-liftul
zeu_4u_sweety
bai fratilor, fara suparare da aici e forum de r19 laguna e putin mai sus!
faustino
E un frate mai mare de-al nostru care a pus o intrebare probabil vazand ca noi vb mai mult cu ph-uri deastea.....nu fi rau cu el... happy.gif
zeu_4u_sweety
pe mine sincer nu ma deranjeza dar am vazut ca e membru incepator si am crezut ca a postat gresit excl.gif
R19/16v
F3P s-a montat si pe R19.
svg_gabriel10
Va salut!
Sunt proaspat proprietar (in Madrid) de Laguna RXE 1.6 16V cu prima inmatriculare in August 2000.
Problema este ca:
1- Nu imi pot da seama daca e fabricata in 1999 sau 2000, pe acte fiind trecuta doar data primei inmatriculari.
2- Nu inteleg ce inseamna ph1 si ph2 (nu apare pe acte, dar vazand pe forum discutii, incep sa ma stresez)
Pe actul masinii mai scrie "tipul de motor" G/K4M F7...asta ce mai e? Stiu ca K4M e tipul motorului, dar restul?
La marca masinii zice Renault, Tip: B56 si Varianta B56G ---> nu stiu ce reprezinta.
Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie, dar nu stiu cum altfel sa aflu.
Nu am mai avut marca Renault pana acum si mi-e dificil sa inteleg. Sunt diferente drastice de la o marca la alta biggrin.gif, cel putin in cazul meu.
Multumesc anticipat, in cazul in care ma poate ajuta cineva!
Cu respect!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.