Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ROC
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport
sorin_f39
Schumi a adus titlul pentru echipa Germaniei in ROC. A concurat alaturi de Vettel.
Incepe acum cursa individuala......

Pana vom avea si un pilot roman sau un echipaj romanesc in ROC, raman fanul echipei Germaniei si al lui Schumi in aceasta competitie.

14 Dec 2008, 21:13:
Si Loeb este campion, invingandu-l in finala ("la mustata") pe Coulthard.

Schumi a iesit din sferturile de finala. down.gif
Tomcat
Frumoasa intrecerea la echipe. Frumoasa si festivitatea de premiere. Au facut baie toti cu sampanie!
La individual s-a vazut clar ca lui Schumi nu i-a convenit Cinquecento Abarth.
Loeb de nota 10!
Solon
Slabute masinile!
Ktm-urile erau cam lente! Bine, nici circuitul nu era prea rapid!
Totusi, extrem de putina lume !
sorin_f39
E o chestie pe care nu am inteles-o nici anul trecut si nici acum.
Si anul trecut, ca si in acest an, au fost mai multe tipuri de masini.

Atunci, de ce naiba in finala, daca tot s-a ajuns sa se dispute toate cele trei curse, nu s-au folosit trei tipuri diferite de masini?????????????
In prima cursa s-a mers cu Buggy ROC; apoi, in cea de a doua, cu Buggy KTM. De ce nu s-a folosit in cea de a treia cursa alta masina si s-a mers iar cu Buggy ROC?
Steel Tormentor
eu as fi vrut sa vad o finala loeb - hamilton. poate la anul.
Io_mi_s
Din intamplare am urmarit si io o reluare. Nu urmaresc ROC si ultima oara a fost in urma cu vre-o mie de ani cand Schumi si-a luat-o de la Kova parca... Habar n-am avut ca germanul n-a castigat niciodata. De fapt, nu concepeam asa ceva. Cum de i-a scapat?
Mi s-a parut ca acel KTM X-Bow prea-si ridica roata spate de pe interiorul virajului, comparativ cu celelalte modele. Pan' la urma, care erau cele mai potrivite pt. circuitul ala? Prototipurile alea pareau cele mai bengoase - nu stiu de ce (probabil cum se uscheau dupa abordarea acului de par) mi-au lasat impresia de cuplu f. mare la turatii joase.
sorin_f39
Anul asta am pierdut cursa. Din pacate, Schumi a castigat doar in cursa pe echipe. Individual, maxim locul 2.
Este un eveniment OK, amical, care, cu ceva sansa, poate ajunge si la noi. Poate nu in urmatorii 10 ani, dar generatia noastra cred ca are sansa sa vada si in Romania ROC.
al3x3
Stiti cumva de unde pot downloada inregistrarea ROC 2009? smile.gif
Solon
Cauta torrente!
sorin_f39
http://www.formula1.com/news/headlines/2010/5/10809.html

Sezonul 2010, pana acum : M. Schumacher, S. Vettel, A. Prost.

Sper ca S. Loeb si M. Hirvonen sa confirme. La fel ca si alti fosti piloti WRC : Sainz, Makkinen, Auriol etc.
Tomcat
Conform Automarket:

"Echipa Germaniei a câștigat pentru a cincea oară consecutiv Cupa Națiunilor din cadrul Race of Champions. Astăzi, piloții se înfruntă din nou în cadrul competiției individuale.
Echipa Germaniei a câștigat Cupa Națiunilor la Race of Champions zoom

Echipa Germaniei formată din Sebastian Vettel și Michael Schumacher au câștigat ieri seară Cupa Națiunilor din cadrul Cursei Campionilor disputată pe Esprit Arena din Dusseldorf, Germania. Această cursă încheie în mod tradițional sezonul de motorsport și aduce împreună cei mai buni piloți ai momentului. Echipa Germaniei a învins în finală echipa Nordic formată din danezul Tom Kristensen, de opt ori învingător la Le Mans și pilotul finalndez de raliuri Juho Hanninen.

Pe parcurs au mai trecut de echipa Marii Britanii formată din Jenson Button și Andy Priaulx și echipa Franței unde au evoluat Sebastian Ogier și Romain Grosjean.

Astăzi are loc competiția individuală unde piloții se vor înfrunta pentru titlul de Campion al Campionilor. Cursa poate fi urmărită live începând cu ora 15.00 pe www.raceofchampions.com.

Nu am gasit nimic vis-a-vis de cursa individuala. Cine o fi castigat?
Manuel
Sebastien Ogier

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3235219
Solon
De aia imi place mie Romania! Oare cati dintre noi stiau ca we asta are loc ROC?
Nu, noi avem kkt-ul ala de fotbal!
Manuel
Mie mi-a trimis un mass pe YM un tip care ma adaugase in lista pe cand jucam LFS. Am scris imediat si pe forum, dar n-am avut succes, am vorbit singur pe topicul ala.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.