Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: It's the End of the World as we Know it
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
Solon
Misto realizat! smile.gif
aphophis
impresionanta animatie. Nu cred ca o sa apucam noi asa ceva biggrin.gif
vladrehau
sa
speram ca o sa cada pe rusi
driverx
De ce nu?

Avem unu programat in 2029, da' cica ar avea doar 600m, nu 500 km. Ar face un poc mult mai mic, dar o zona mare din jurul locatiei unde a avut loc impactul tot o sa fie varza calita.
Solon
Simularea incepe cu Pacificul! Pana la noi mai e! radmasa.gif
Executron
Impacturi d-alea cu obiecte ceresti in diametru de 500km vedeai la formarea sistemului solar si in perioada de linistire aprox 1 mld de ani. De 4 mld ani nu prea avem asa ceva.
nycbmw
stii tu ? ai cautat in tot universu ? si nu mai e nimic cu diametru >=500 km si sa fie = meteorit ? cometa ? ?
vladrehau
gata diseara plec ma mut pe w chepei biggrin.gif
Executron
QUOTE(nycbmw @ 8 Dec 2008, 02:50)
stii tu ? ai cautat in tot universu ? si nu mai e nimic cu diametru >=500 km  si sa fie = meteorit ? cometa ?


Trebuie sa subliniez cuvantul "prea" din afirmatia mea anterioara.

Ceea ce am punctat eu e ca in perioada initiala de formare a sistemului solar prezenta acestor obiecte cosmise de raza mare era mult mai mare decat acum, dupa mld de ani cand s-a stabilizat sistemul solar.

Ah.. Exista asteroizi (si foarte multi) de raza si masa suficienta pentru a rade complet rasa umana de pe planeta, dar pentru aducerea mantalei la suprafata ce vedem in filmulet ai nevoie de un corp cosmic cu masa f. mare (dintr-un astfel de impact s-a nascut si luna noastra)...

Ganditi-va ca daca ar fi astfel de impacte o data la 1 mld de ani sa zicem in mod clar viata nu ar fi ajung in punctul asta de dezvoltare.
nycbmw
da... poti spune ca de mult timp nu s-a intamplat asa ceva pentru a se putea ajunge la stadiul care e acum.Cu 1 mld de ani .. cred ca exagerezi.Dar se pot intampla oricand.
A l e x
Misto animatie... Nu ar fi un lucru atat de rau, si asa lumea a ajuns de tot rahatul. Merge o resetare de bios biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.