Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnire RENO NATIONALA nr.12 bis
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri nationale
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
gotty
Bun,

fiind primul fraier ajuns acasa,mi am permis sa deschid acest topic.Poate coforumistii care inca mai sunt la Moeciu o pun de un mic brainstorming si vin cu niste idei...bineinteles,asta maine dimineata ca in seara asta nu cred ca stau ei de asa ceva tongue.gif ...

Eu propun week endul 6-8 martie....
sadi
coforumistii de la moeciu s-au gandit sa se numeasca intalnirea nr 14, intalnirea nr 13 urmand sa fie o conferinta pe mess, ca sa nu ne poarte ghinion tongue.gif

hellcat ne propunea ca locatie targu neamt, cu foarte multe lucruri de vizitat
BigEdy
La Moeciu a avut loc un vot democratic la care Semit si Alex au ales Neamt biggrin.gif
gotty
Pai Alex vroia altceva....
sadi
ce?
gotty
pai era vreo 5 dimineata asa ca nu mai mi aduc aminte detaliile... tongue.gif
dantes
Bun zona Neamt wink.gif ...sfarsitul lui februarie / inceput de martie....
sadi
daca e sa fie pe 6-8 martie, trebuie sa veniti cu muuuuulte flori tongue.gif
dil
Si eu zic la fel ca dantes: E ok zona Neamt, in perioada 27 feb - 1 mar.
aleksanders
prezent si eu la intalnirea nr 14- se face o lista ceva- dam banii pentru rezervari? biggrin.gif
semit
ce rapid ai fost gotty biggrin.gif ... parerea mea™, ultimul week-end din februarie 2009-27.02-1.03, iar ca zona .. zona care a pierdut ultimul poll la mustata, adica Neamt
AlexV
s-a zis dura- neamt cam tot aia e biggrin.gif

azi s-a hotarat sa se numeasca intalnirea 12 bis biggrin.gif
sadi
adica vom sta tot 3 zile? iar va fi multa drunksinging.gif , pardon, distractie laugh.gif
gotty
@semit:trebuia sa mi ocup si eu timpul cu ceva cat timp voi va desfatati la gratar....


la o prima vedere:

http://www.turistinfo.ro/durau/cazare-dura...nova-c1249.html
http://www.turistinfo.ro/durau/cazare-dura...orul-c1195.html
semit
are 25 de camere?
Fratzica
nu stiu, nu am mai vorbit de mult cu el.
dantes
La vanatorul am stat in vara.....NU se poate face gratar !!! Asta ca sa se stie...Doar daca se negociaza ceva cu patroana.......
Cristilica
Ok pt Neamt. Doar l-am votat.
megane1
ok pt neamt
cmandrei
Fratzica & J.d. eu unul sunt 100% de acord cu propunerile voastre si chiar daca as putea le-as sustine smile.gif ... cert este ca trebuie sa ne mai amintim o data, cel putin, de ele inainte de plecare si sa fim mai multi de 3 care vor tongue.gif smile.gif
manucu
1. manucu01 - camea dubla - doua nopti biggrin.gif
aleksanders
1. manucu01 - camea dubla - doua nopti
2. aleksanders - camea dubla / pat matrimonial - doua nopti tongue.gif
sadi
nu poate omul sa doarma linistit ca deja incepe lista cu camerele..

alexv spunea ceva de carne pt gratar cumparata la comun.. alex, mai e valabila propunerea? si cum facem mai exact?
megane1
cel mai bine cred eu ca ar fi altfel.. propun sa se faca o "regula" : cumpara numai 1-2 persoane carne si alte cele necesare, apoi impartim exact suma la cati suntem. astfel inlaturam discutiile(nu aduc toti aceeasi cantitate, da consuma biggrin.gif , sau nu dau $ pe ce consuma, etc..); asa vom fi obligati sa fim oameni si nu se mai supara nimeni..s a cumparat atata , costa x impartim la cati suntem si gata discutiile....
mie nu mi au placut discutiile din prima seara. si Irina si care a strans $ stie ea daca am cotizat sau nu..ma iertati pt acest post lung tongue.gif
sadi
in a doua seara au fost aceleasi discutii cu stransul banilor pentru cartofi
cmandrei
Chestia cea mai draguta o sa fie atunci cand: pai eu de ce sa platesc atat ca nu am mancat mici ca nu-mi plac + eu nu beau vin deci platesc numai apa ... astfel ca ... trebuie gasita o solutie si o "definitie" mult mai clara (cred eu) decat: cumpara 1-2 pentru toti si apoi ceilalti ii dau banii unsure.gif rolleyes.gif
gotty
fiecare vine cu grataru'de acasa.... radmasa.gif

tare inspirat am fost ca i am dat banii Irinei la sfarsit si m a tinut minte.... ph34r.gif
hellcat
De organizarea urmatoarei intalniri, care va fi in zona Targu Neamt, ma voi ocupa eu...singur in conditiile in care nu imi face altcineva concurenta icon_mrgreen.gif , vom analiza cu atentie oferta din zona si apoi alegem cum e mai bine. E timp suficient de la inceputul anului...
blondish
Din punctul meu de vedere cel mai bine este sa vina fiecare cu ce-i place si ce are, cum s-a facut si pana acum. Am experiente neplacute cu alte grupuri, care nu au vrut sa dea toti banii cum se stabilise, pe motivul ca ei nu au mancat decat 5 mici si astia nu fac 20 de lei, bl abla bla.
Pana la urma pe ce data a ramas intalnirea 12bis? 1 martie sau 8 martie. eu din pacate pe 8 martie am deja alte planuri si treb sa stiu daca ma inscriu sau nu pe lista biggrin.gif
DrK
Cu mici ajustari in ceea ce priveste cumparatul la comun pentru gratar sunt sanse sa mearga treaba. Se poate cumpara dintr-un oras mare carnea.. Se poate face o lista in prealabil... O solutie exista...
Andrei, daca nu vor toti sa manance mici, se iau mai putini mici. Dar.. daca l`am prins cu micu in farfurie ii torn tot mustarul in cap... Daca esti neam prost macar sa ai si un semn distinctiv sa te vada si sa te ocoleasca lumea. Cred ca sunt cativa oameni care ar fi in stare sa ii traga de urechi pe cei neseriosi. O alta idee ar fi eliminarea ceaunului in care se aduce mancarea pe masa... Cineva imparte farfuriile cu ce au vrut proprietarii in mod civilizat. In felul asta eliminam si discutiile legate de cine a facut grataru, cine a frecat grataru, cine a spart lemnele, cine a stat la masa si a asteptat mancarea, cine a facut pe bucataru, cine s-a chinuit sa nu vada cum arde micul, cine sa aiba cratita in fata, cine... cine... cine...

Toti cu masina? biggrin.gif Toti la plimbare ? biggrin.gif
Sa zicem ca mergeti in vacanta undeva si la un moment dat, de pe o alee pe undeva prin... Bran sa zicem, ies 30 de VAG/Peugeot/Citroen/Opel/Hyundai pe avarie mergand fix in directia ta de mers... Ghinion nu? Poate te grabeai undeva.. Poate era urgent... Poate.. Poate... Ia tu acum si depaseste 30 de masini... Dupa cum se stie, grupul merge cu viteze celui mai incet dintre ei. Majoritatea drumetiilor noastre cu masinile se petrec pe strazi cu o singura banda pe sens... Are rost sa ne gandim cum opresc 30 de masini in acelasi loc?
semit
QUOTE(hellcat @ 2 Dec 2008, 12:03)
De organizarea urmatoarei intalniri, care va fi in zona Targu Neamt, ma voi ocupa eu...singur in conditiile in care nu imi face altcineva concurenta icon_mrgreen.gif , vom analiza cu atentie oferta din zona si apoi alegem cum e mai bine. E timp suficient de la inceputul anului...
*




in hellcat we trust imbratisare.gif nu mai facem poll?.. ce forum comunist sad.gif laugh.gif
hellcat
Certo, certo, semite, de fapt explicatia e simplista...mai alternam si noi procedura sa nu simtim rutina icon_mrgreen.gif
megane1
da zona de desfasurare e Neamt sau Tg neamt, nu am inteles eu bine? ca a 2 varianta e mai "restrictiva" smile.gif
dantes
Mai ramane doar data....si cred ca va fi 27-28-01 ....asta ca probabil pe 8 mai e lumea ocupata...deci ultimul WE din februarie.

SO
Intalnirea RENO nr.12 BIS
Data: 27-28-01
Destinatia: zona Neamt
Organizator: Hellcat...

Incepem lista?


megane1
din partea mea, megane 1 - 2 nopti si 4 zileeeeeeeee biggrin.gif ... traiasca manelele si cartofii prajiti FARA cascaval tongue.gif biggrin.gif
cmandrei
Eu zic sa avem rabdare ... hellcat va scrie totul asa cum trebuie ... va prezenta optiunile ... si va cauta ceva incapator ... daca tot suntem comunisti hai sa o facem cum trebuie tongue.gif
dantes
Corect...uitasem ca mai trebuie sa mai si dormim pe undeva radmasa.gif
cmandrei
Eu gasesc cazare si langa smile.gif ar fi a doua oara asa ca precis reusesc si acum smile.gif ... nu ar fi poate mai interesant sa se gaseasca (in cazul in care o locatie de cazare are spre exemplu 18 camere) 2 locatii alaturate si o parte sa stea intr-o vila si altii in alta ? In mod teoretic cel putin ar putea functiona ... si eu ma pun primul pe lista sa stau in a doua ... indiferent cum se face numerotarea ... ce ziceti asa ?

P.S. asta doar in cazul in care cea gasita "prima" nu are locuri suficiente.
adrian mgn
eu daca data viitoare nu prind loc in vila "principala" imi inchiriez o rulota si o pun in curte biggrin.gif ... nu de alta dar e nasol de tot sa nu poti bea nimic cu lumea ca trebuie sa mergi "x" km la nani ... biggrin.gif

tinand cont ca pt. intalnirea asta am facut cam 1700 km ... hai si la Neamt up.gif
cmandrei
Pai ai facut 1700 km ca asa s-a nimerit ... sper ca ceea ce s-a intamplat nu e tocmai "in mod curent" ... daca este sad.gif ... pai de aia am spus alaturate NU la xyz km una de alta smile.gif
j.d
QUOTE(adrian mgn @ 2 Dec 2008, 17:21)
eu daca data viitoare nu prind loc in vila "principala" imi inchiriez o rulota si o pun in curte  biggrin.gif  ... nu de alta dar e nasol de tot sa nu poti bea nimic cu lumea ca trebuie sa mergi "x" km la nani ...  biggrin.gif

tinand cont ca pt. intalnirea asta am facut cam 1700 km ... hai si la Neamt  up.gif
*




Frumos efortul facut de voi! Premiul "home run" va apartine din punctul meu de vedere. Nu e chiar usor sa parcurgi 1700km la noi in tara intr-un interval scurt de timp. Ma bucur mult ca ati venit! smile.gif
adrian mgn
Si noi ne bucuram ca am reusit sa ajungem ... a fost o experienta frumoasa ... asa ca ne vedem la urmatoarea wink.gif
Sp!ke
blush.gif vreau si eu! Ma mai primiti? blush.gif
AlexV
DA.

eu zis ca iar au inceput niste discutii inutile, sau poate chiar cauzatoare de sentimente nu chiar placute.

hai sa gasim locatia, adica hellcat sa gaseasca. spor.

deja stim cam in ce perioade poate lumea sa plece. in fiecare an a fost cam la fel. nu are sens sa votam o luna perioada, sa iasa ca anu trecut, sa facem liste cine merge, ca o sa mearga pe putin 20 ....
hellcat
"Fie vorba intre noi", se cunoaste si locatia intalnirii 14, deci noi sa fim sanatosi! icon_mrgreen.gif

In rest, hai sa scapam cu bine de sfarsitul de an si ne-auzim pe la inceputul lui ianuarie.
sadi
pana pe 1 februarie ar trebui sa strangem si banii de avans
M i h a i
Asadar Neamt? white_flag.gif white_flag.gif white_flag.gif Este o locatie foarte frumoasa..drumuri bune...pana la urma sa ales sau se mai face un poll?
SorinV
Astept cu mare interes un program de tipul:

9:30 trezirea
9:32 spalat pe dinti
9:34 imbracat
9.40 mic dejun
10:00 echiparea
11:00 discutii despre jante
12:00 echipament audio video etc
12:30 pauza de cafea si pipi etc
semit
Case closed

http://www.imagini.neamt.ro/
aleksanders
haide sa lasam toata discutia inutila deoparte si sa ne concentram pe ce este de vazut prin neamt - merci semit pt linkul postat - iar dat fiind faptul ca hellcat se ocupa de organizare - cred ca este singurul indreptatit sa impuna anumite reguli - ca de exemplu- nu aduceti vin ca aduc eu ... biggrin.gif, cei din valcea sa vina cu carnea de mici si asa mai departe -

@sorinV - eu unul inca mai am steguletul si il tin in masina la loc de cinste rolleyes.gif

eu am sa vin la neamt - si orice membru ce a fost odata o sa revina .... cred ca lucrul asta este cel mai important
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.